bazi-psn.ir

معرفی بهترین وبکم های سال 2021 برای استریمرها

بهترین وبکم های سال 2021

بهترین وبکم های سال 2021

محبوبیت تماس تصویری به سرعت در حال افزایش است و به یکی از مهمترین اشکال ارتباطاتی در عصر دیجیتال تبدیل شده است. فناوری در حال رشد و تکامل است و به نحوه کار کردن، برقراری روابط اجتماعی، جستجوی مراقبت بهداشتی، یادگیری و بازی کردن را متحول کرده است.هر فرد باید با توجه به نیاز های خود و تکنولوژی به کار رفته در هر وبکم ، گزینه مناسب خود را انتخاب کند.

شرکت‌های پیشرو در حوزه‌ی تکنولوژی نظیر مایکروسافت، فیلیپس، لاجیتک مدل‌های متنوع با قابلیت‌های مختلف را عرضه‌ میکنند. در ادامه به بررسی بهترین وبکم های سال 2021 میپردازیم.

 

فاکتورهای مهم در انتخاب وبکم

وضوح و نرخ فریم وبکم

یکی از اولین معیارها وضوح و نرخ فریم وبکم است که قطعا اصلی‌ترین معیار به‌حساب می‌آید. وبکم تا جایی که حسگرش اجازه دهد، می‌تواند تصاویر را با وضوح مناسب ثبت کند. 1080p وضوحی نسبتا استاندارد برای وبکم های مناسب است، اما اگر تمایل دارید در جلسه‌های ویدئویی بسیار بهتر به‌نظر برسید وب‌کم‌هایی که از ضبط ویدئو با وضوح 4K پشتیبانی می‌کند انتخاب کنید. با وبکم 4K می‌توانید فریم را برش دهید و ویدئو همچنان باکیفیت باقی بماند.

نرخ فریم میزان روان بودن ویدئوی شما را تعیین می‌کند و هرچه بیشتر باشد، ویدئوی شما روان‌تر به‌نظر می‌رسد. برای اینکه مقدار این عدد را ارزیابی کنید باید به عدد fps  در مشخصات وبکم توجه کنید. وبکمی که از نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه استفاده کند، ویدئوهای بهتری ضبط می‌کند.

جلوه‌های بصری ویژه

برخی وبکم ها به‌طور پیش‌فرض دارای جلوه‌های بصری ویژه هستند .اگر وبکمی شما بطور پیش‌فرض جلوه‌ی بصری ندارد، احتمالا شرکت سازنده‌ی آن در وب‌سایت رسمی خود، پکیج نرم‌افزاری مربوطه را برای دانلود دردسترس قرار داده است.

لنز و اکسپوژر وبکم

لنز روی وبکم بسیار مهم است و هرچه لنز بزرگ‌تر باشد بهتر است. نوع لنز نیز یکی دیگر از پارامترهای تاثیرگذار در کیفیت تصویر است. به طور معمول از لنز‌های پلاستیکی و شیشه‌ای در ساخت وبکم استفاده می‌شود. لنز شیشه‌ای کیفیت تصویر بالاتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

لنز تعیین می‌کند که چه مقدار نور، توانایی رسیدن به حسگر را دارد. در محیط‌هایی که نور کافی ندارند، کیفیت نهایی تصویر کاهش پیدا می‌کند؛ بنابراین هرچه نور بیشتری به حسگر برسد، تصویر بهتری خواهید داشت. میزان نوری که لنز اجازه‌ی عبورش را می‌دهد ازطریق ابعاد دیافراگم تعیین می‌شود.

دیافراگم

عدد مربوط به دیافراگم به‌صورت f/X اعلام می‌شود (به‌جای X، عدد قرار می‌گیرد)؛ هرچه عددی که به‌جای X قرار می‌گیرد کوچک‌تر باشد، گشودگی دیافراگم بیشتر است و به‌تبع، نور بیشتری به حسگر می‌رسد. لنز وبکم ‌ها به‌طور معمول دارای دیافراگمی با گشودگی f/2.0 تا f/2.8 است و شماری از شرکت‌ها به‌طور کلی عادتی به ارائه‌ی جزئیات دیافراگم محصول‌شان ندارند؛ در چنین شرایطی، فرض را بر این بگیرید که دیافراگمِ وبکم کوچک است.

زاویه‌ی دید

همچنین لنز در وبکم زاویه‌ی دید را نیز تعیین می‌کند و اگر به‌دنبال کادربندی تصویر هستید، این معیار اهمیت زیادی برای شما دارد. اگر می‌خواهید صرفا چهره‌تان را در کادر تصویر قرار دهید تا پشت سرتان معلوم نباشد به دیافراگمی نیاز پیدا می‌کنید که زاویه‌ی دید محدود داشته باشد یا اینکه می‌توانید سراغ وبکمی با وضوح بسیار بالا بروید و سپس فریم را برش دهید. اگر می‌خواهید از تمام اتاق ویدئو ضبط کنید به وب‌کمی نیاز دارید که زاویه‌ی دید گسترده داشته باشد. زاویه‌ی دید وبکم ‌ها به‌طور معمول بین ۶۵ تا ۹۰ درجه متغیر است و از ۷۸ درجه به‌عنوان زاویه‌ی دید معمول وبکم ‌ها یاد می‌شود.

فوکوس خودکار وبکم

وبکم های ارزان‌قیمت سیستم فوکوس خودکار ثابت دارند. یعنی لنز وبکم‌ برای تنظیم تصویر، توانایی حرکت کردن ندارد. اگر می‌خواهید تصویرتان واضح به‌نظر برسد باید در فاصله‌ی مشخصی از این وب‌کم‌ها بنشینید، البته وبکم ‌های ارزان به‌طور معمول دامنه‌ی مناسبی را برای واضح نشان دادن سوژه پوشش می‌دهند.

اگر صرفا جلوی دوربین می‌نشینید و در جلسه‌ی ویدئویی حضور پیدا می‌کنید، وبکمی که فوکوس ثابت دارد کاملا کفایت می‌کند، بااین‌حال اگر جابه‌جا شوید و فاصله‌تان را تغییر دهید، احتمال تار شدن تصویر بسیار بالا است.

وبکم ‌هایی که قیمت نسبتا بالایی دارند به‌طور معمول به سیستم فوکوس خودکار مجهز هستند؛ یعنی شما در هر فاصله‌ای از وب‌کم قرار بگیرید، لنز وبکم به‌حرکت درمی‌آید تا از واضح بودن تصویر مطمئن شود.

میکروفون وبکم

وبکم خوب، وبکمی است که میکروفون باکیفیت داشته باشد تا حاضران در جلسه‌ی ویدئویی صدای شما را به‌شکل واضح بشنوند. داشتن میکروفون مناسب باعث می‌شود صدای شما طبیعی‌تر به گوش بقیه برسد. وبکم های گران‌قیمت عموما از میکروفون استریوی داخلی بهره‌مند هستند تا بهتر بتوانند صدای شما و محیطی را که در آن حضور دارید ثبت کنند.

سیستم موردنیاز وبکم

همه‌ی وبکم ها با تمامی رایانه‌ها و سیستم‌های عامل سازگاری ندارند. کاربرانی که از پلتفرم‌های مک و لینوکس استفاده می‌کنند باید توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند. اکثر شرکت‌های تولیدکننده‌ی وب‌کم اطمینان حاصل می‌کنند که محصول‌شان به‌خوبی روی تمامی نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز کار کند، اما این گفته برای سیستم‌های عامل لینوکس و مک صدق نمی‌کند.

همچنین اکثر وبکم ها به کمترین میزان از سرعت پردازنده‌ی مرکزی، حافظه‌ی رم و هارد درایو نیاز دارند. اگر رایانه‌تان جدید است، قطعا مشکلی متوجه شما نخواهد شد. اگر می‌خواهید ویدئوهای باکیفیت را روی رایانه‌های قدیمی ضبط کنید، ممکن است با برخی مشکلات در زمینه‌ی سازگاری وب‌کم با رایانه مواجه شوید.

می‌توانید از دوربین عکاسی یا گوشی به‌عنوان وبکم بهره ببرید

برای حضور در جلسه‌های ویدئویی،‌ به‌غیر از وب‌کم‌های مستقل، گزینه‌های بهتری هم پیدا می‌شوند. درحال‌حاضر بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش برای استریم باکیفیت محتوا استفاده از گوشی‌های هوشمند یا دوربین‌های عکاسی به‌عنوان وبکم است. در این شرایط عموما کیفیت نهایی تصویر بهتر از وبکم ‌ها خواهد بود.

streaming webcam-bazi-psn.ir

بهترین وبکم برای استریمینگ و تولید محتوا

Logitech StreamCam

اگر شما یک استریمر حرفه‌ای هستید یا می‌خواهید به صورت کاملاً جدی وارد این زمینه شوید وبکم  Logitech StreamCam یکی از بهترین وبکم های سال 2021 است که می‌توانید برای این کار تهیه کنید. این وبکم می‌تواند تا با کیفیت Full-HD و با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری کند که آن را به وبکم بسیار مناسبی برای استریم در توییچ و تولید ویدئوهای با کیفیت برای Youtube می‌کند. و همچنین FOV ( زاویه دید) برابر با ۷۳ درجه‌ای آن بهره‌مند شوند. از ویژگی‌های مخصوص این وبکم قابلیت چرخش و فیلمبرداری به صورت Landscape و Portrait آن به شما اجازه می‌دهد تا به کمک آن برای پلتفرم‌های موبایل مانند اینستاگرام و تیک‌تاگ نیز تولید محتوا کنید.

در طراحی این وبکم از خلاقیت زیادی استفاده شده ‌است این وبکم به ستاپ شما زیبایی خاصی می‌بخشد . کاربر به راحتی و با چرخاندن دوربین می‌تواند حالت پرتره را به لنداسکیپ تغییر دهد. حالت اتوفوکوس هوشمند یکی از ویژگی‌های این استریم کم است که باعث می‌شود تصاویر را با کیفیتی بالا بتوان ثبت ‌کرد.

نقاط قوت
 • کیفیت تصویر بالا
 • طراحی جذاب
 • قابلیت فیلمبرداری به صورت Landscape و Portrait
 • عملکرد خوب در نور کم
نقاط ضعف
 • قیمت بالا
 • بهترین وبکم سال ۲۰۲۱

محبوب ترین وبکم در بین گیمران

Logitech C922 Pro Stream

یکی از محبوب‌ترین و بهترین وبکم های سال 2021 برای گیمرها و افرادی که به استریمینگ می‌پردازند وبکم لاجیتک C922 Pro Stream است. این وبکم قابلیت فیلمبرداری با کیفیت Full-HD 1080p و HD 720p را با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه دارد. در محیط‌های بسیار متفاوتی عملکرد خوبی دارد و ویژگی اتوفوکوس عالی دارد و به همین دلیل گزینه مناسبی برای ویدئو کنفرانس است. عملکرد این وبکم در نور پایین بسیار عالی است. وایت بالانسینگ این وبکم در اغلب مواقع دقیق و خوب است، اگرچه حالت اشباع پیش فرض در زمانی که نور زیاد باشد، منظره دارای حالت خوبی نیست.

همچنین به همراه این وبکم لایسنس پرمیوم ۳ ماهه نرم‌افزار XSplit را نیز دریافت می‌کنید که قابلیت‌هایی مانند قابلیت تغییر تصویر بک گراند ویدئو کال را به شما ارائه می‌دهد. از ویژگی‌های مخصوص این وبکم می‌توانیم به استفاده از میکروفون دوگانه در این نسخه اشاره‌ کنیم.

با استفاده از اپلیکیشن logitech camera app اغلب تنظیمات دوربین را می‌توان تغییر داد. به صورت کلی باید بیان ‌کنیم، این وبکم تمام وظایف اصلی‌‌اش را به شکلی عالی انجام می‌دهد و از لحاظ مالی نیز هیچ فشاری به خریدار وارد نمی‌کند.

نقاط قوت
 • کیفیت تصویر بالا
 • نرم‌افزار پشتیبان با قابلیت‌های بسیار
 • میکروفون استریو
 • قیمت مقرون به صرفه
 • عملکرد عالی در شرایط نور کم

بهترین وبکم گیمینگ

Razer Kiyo

وبکم رِیزِر کیُو با رزولوشن صفحه ۱۰۸۰ پیکسلی و رزولوشن ضبط فیلم با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسلی و سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه و همچنین FOV  برابر با ۹۰ درجه بهره‌مند شود. از ویژگی‌های مخصوص این این وبکم رینگ لایت درونی آن است. اجرای نورپردازی مناسب یکی از روش‌های ارتقا کیفیت تصویر وبکم است همچنین فلش این وبکم به گونه ای طراحی شده تا  چهره‌ی گیمرها و استریمرها را روشن کند، بدون این که نیازی به تجهیزات حرفه‌ای و گران قیمت برای انجام این کار لازم باشد

وبکمی خوب برای طرفداران بازی‌های ویدئویی و استریمرها. میزان شدت نور در این وبکم را به صورت دستی می‌توان تنظیم کرد و این گزینه باعث می‌شود فرد کنترل و نظارت خوبی بر روی تصویر خود داشته‌ باشد.

نقاط قوت
 • دارای حلقه LED برای انجام نورپردازی
 • قابلیت فیلمبرداری با سرعت بالای ۶۰ فریم بر ثانیه
 • قابلیت تشخیص رنگ بالا
نقاط ضعف
 • قیمت بالا

بهترین وبکم 4K

Logitech Brio 4K Pro Webcam

وبکم BRIO دارای رزولوشن صفحه نمایش 4K  و رزولوشن ضبط فیلم با کیفیت 4K  و سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه و ۱۰۸۰ پیکسل ۶۰ فریم بر ثانیه و ۷۲۰ پیکسل ۹۰ فریم بر ثانیه و همچنین FOV  برابر با ۹۰ درجه بهره‌مند شود. از ویژگی‌های مخصوص این محصول می‌توان به قابلیت زوم ۵ برابری و پشتیبانی HDR  اشاره ‌کرد که امکان بزرگ‌نمایی پنج برابری به شما می‌دهد تا به‌سادگی فریم تصویر را تنظیم کنید.لاجیتک، بریو را «پیشرفته‌ترین وبکم دنیا ازلحاظ تکنولوژیکی» خطاب می‌کند که می‌تواند ویدئوها را در سطح حرفه‌ای برای اهداف مختلف نظیر کنفرانس ویدئویی، استریم و… ضبط کند.

در بریو از حسگرهای نوری و مادون قرمز استفاده شده است تا محصول موربحث بتواند به‌سادگی و در زمانی سریع، فرایند تشخیص چهره را برای قابلیت ویندوز هلو انجام دهد. ابعاد لاجیتک بریو معادل ۲۷ در ۱۰۲ در ۲۷ میلی‌متر و وزن آن ۶۳ گرم است. این وبکم زاویه‌ی دید ۹۰ درجه‌ای ارائه می‌دهد.

نقاط قوت
 • کیفیت فوق‌العاده بالای تصویر
 • پشتیبانی از ضبط HDR

بهترین وبکم ‌های بازار ایران برای استریم باکیفیت

Trust Tyro Full HD

وب‌کم‌ها در بازار ایران تا حد زیادی نادر شده‌اند و همین موضوع به بالا رفتن قیمت‌شان شده است. تراست ادعا می‌کند که وب‌کم موردبحث کیفیت صدا و ویدئوی پریمیوم دارد و زاویه‌ی دید عریض ارائه می‌دهد. این وبکم یکی بهترین وبکم های سال 2021 است که از پس انجام کارهای زیاد برمی‌آید و می‌تواند ویدئوها را با وضوح مناسب ضبط کند. ویدئوهایی که توسط این وبکم ضبط می‌شوند نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه دارند.

Trust Tyro Full HD ویدئوهایی با وضوح 1080p Full HD ضبط می‌کند واز سیستم فوکوس خودکار پشتیبانی می‌کند. تراست می‌گوید تعادل رنگ سفید در ویدئوها به‌خوبی حفظ می‌شود تا محتوای ویدئویی در تمامی شرایط نوری، واضح به‌نظر برسد. از وبکم تراست می‌توانید در اسکایپ و دیگر نرم‌افزارهای حوزه‌ی ارتباط تصویری استفاده کنید.

Trust Tyro Full HD با تمامی رایانه‌های ویندوزی و لپ‌تاپ‌ها سازگار .وب‌کم دارای ارتفاع ۳۵ میلی‌متر و عرض ۱۱۵ میلی‌متر است و به‌تنهایی ۸۰ گرم وزن دارد.

نقاط قوت
 • دارای میکروفون داخلی
 • سازگار با اکثر لپ تاپها و کامپیوترها
 • وضوح تصویر ویدئو و عکس 1920×1080
نقاط ضعف
 • فریم ریت حداکثر 30 فریم بر ثانیه

بهترین وبکم مقرون‌به‌صرفه

Logitech C925e

یکی دیگر از بهترین وبکم های سال 2021 لاجیتک C925e است که می‌تواند در انواع محیط‌ها، ویدئوهایی با کیفیت مناسب ضبط کند و به‌راحتی می‌توان از آن در مانیتور رایانه‌های رومیزی و البته لپ‌تاپ‌ها استفاده کرد. این وبکم دارای نوعی سیستم داخلی ویژه است که می‌تواند جلوی دید حسگر را برای حفظ حریم خصوصی مسدود کند. این وبکم زاویه‌ی دید ۷۸ درجه‌ای ارائه می‌دهد که برای به‌تصویرکشیدن یک یا دو فرد، کافی است. C925e با فناوری RightLight 2 به‌شکلی هوشمندانه خودش را تنظیم می‌کند تا کیفیت نهایی ویدئو در محیط‌های کم‌نور بهبود پیدا کند. ابعادی برابربا ۲۹ در ۱۲۶ در ۳۲ میلی‌متر و وزن آن ۱۷۰ گرم است. این وبکم از فناوری فوکوس خودکار پشتیبانی می‌کند و دارای دو میکروفون مجزا است.

نقاط قوت
 • سازگار با اکثر نرم‌افزارهای حوزه‌ی کنفرانس ویدئویی
 • قیمت مناسب
نقاط ضعف
 • فریم ریت حداکثر 30 فریم بر ثانیه

بهترین وبکم برای استریم با وضوح 1080p

Logitech C930e

C930e برای استریمرها، و کسانی که از وبکم استفاده‌ی کاری دارند و در جلسات متعدد شرکت می‌کنند بسیار مناسب است . C930e وبکمی با وضوح 1080p، فشرده‌سازی ویدئویی H.264 و زاویه‌ی دید عریض ۹۰ درجه‌ای، C930e از بزرگ‌نمایی دیجیتالی چهار برابری هم پشتیبانی می‌کند. فناوری‌های پیشرفته‌ای که لاجیتک درون وبکم موردبحث قرار داده باعث می‌شود C930e بتواند ویدئوهای واضح و صداهای باکیفیتی را ثبت کند.

نقاط قوت
 • دارای فناوری فوکوس خودکار
 • خلق ویدئوهایی واضح در محیط‌های کم‌نور

دیدگاه‌ها (0)

*
*