bazi-psn.ir

انواع ریجن در اکانتهای پلی استیشن

تفاوت ریجن در کنسول ps4 چیست؟

تفاوت ریجن در کنسول ps4 چیست؟ انواع ریجن در اکانتهای پلی استیشن چگونه است؟ریجن یا Region به معنای منطقه و قاره است. عبارت Region برای ترتیب گذاری کنسول های پلی استیشن در چندین قاره‌ی مختلف استفاده شده است.کمپانی سونی باید برای هر منطقه از جهان کنسول و محصولش را مطابق خواسته های آن منطقه تطبیق دهد که این کار توسط اعداد، ارقام و یا حروف مشخص میشود.

بعنوان مثال در کشور ژاپن از همان ابتدای تولید کنسول پلی استیشن، استفاده از کلید دایره بعنوان عملکرد تائید مرسوم بوده هست و به همین دلیل کنسول های ریجن آسیا دارای این کلید بعنوان عملکرد تائید هستند. سونی نیز در زمان تولید کنسول ps4 برای هر قاره اعداد فروش مشخصی رو پیش بینی کرد و مطابق این پیش بینی کنسول هارا برای آن منطقه تولید کرد و به هر قاره ارسال کرد . بدین ترتیب انواع ریجن در اکانتهای پلی استیشن و کنسول های پلی استیشن وجود دارد.

"<yoastmarkتفاوت ریجن در PS4

منطقه بندی ریجن ها

کمپانی سونی سه ریجن را برای کنسول های خودش تعریف کرده که به این ترتیب هستند:

1-آمریکا 

2-اروپا و قسمتی از آسیا

3-اسیای شرقی (کره و چین و …)

 

اهمیت انواع ریجن PS4 در اکانت های ترکیبی و قانونی:

اگر می خواهید از بازی های دیجیتالی ( قانونی یا ترکیبی ) استفاده کنید این موضوع رو با دقت بخونید . برای این کار شما حتما باید دیتای بازی های خود را با دیتای اکانتی که خریداری میکنید یکسان دانلود کنید . به طور مثال شما بازی God Of War که ریجن آن 1 هست را خریداری میکنید پس حتما باید ریجنِ دیتای بازی شما هم 1 باشد در غیر اینصورت آپدیت قابل انتقال به کنسول نخواهد بود.

یا اگر قبلا اکانتی قانونی خریده و آن را دانلود کرده و پس از اتمام آن را دوباره به کسی فروخته اید، و حالا قصد این را دارید که بازی را دوباره بازی کنید شما ملزم هستید که اکانت ریجن 1 خریداری کنید تا قفل بازی برای شما باز شود.

این‌ها در صورتی هست که شما نمی خواهید دیتا را با خود کنسول دانلود کنید و به PC دسترسی دارید یا اکانت های ظرفیت یک خریداری کرده اید که حتما باید با PC دیتا بر روی PS4 ریخته شود اما اگر اکانت ترکیبی یا ظرفیت دو و سه قانونی خریداری کرده اید میتوانید با خود کنسول به راحتی و بدون هیچ مشکلی بازی ها را دانلود کنید

اگر شما یک بازی ریجن 1 دارید، باید حتما آپدیت ریجن 1 آن بازی را تهیه کنید. در غیر اینصورت آپدیت قابل انتقال به کنسول نخواهد بود. اگر آپدیت را مستقیم از خود کنسول دانلود کنید، کنسول بطور خودکار آپدیت همان ریجن را دانلود خواهد کرد و مشکلی از این بابت نخواهد بود. بنابراین نتیجه میگیریم که ریجنِ آپدیت یک بازی باید با خود آن بازی یکسان باشد.

اگر شما یک بازی ریجن 1 را تا نیمه رفته باشید و سپس آن بازی را تعویض کرده و ریجن 2 همان بازی را تهیه کنید، باید بازی را از ابتدا آغاز کنید. یعنی ریجنِ فایلِ Save، باید با ریجنِ بازی شما یکسان باشد.

در مورد بازیهای ریجن آل یا Region All ( فقط در دیسک ریجن آل وجود دارد)

نوعی از انواع ریجن در اکانتهای پلی استیشن وجود دارد که به آن Region all گفته میشود. تفاوت ریجن ال در PS4 در این است که این نوع از ریجن تنها در نوع بازی دیسک بلوری وجود دارد.
شما اگر یک بازی Region All داشته باشید دیگر نگران فایل Save و همچنین دیتای مورد نیاز جهت آپدیت بازی نخواهید بود. اگر یک بازی Region All داشته باشید و آن را تا نیمه رفته باشید، همان بازی با ریجن 1 یا 2 یا غیره نیز بر روی کنسول شما از ادامه پردازش خواهد شد و فایل Save ریجن آل را استفاده میکند. همچنین آپدیت های سایر ریجن ها را نیز می توانید بوسیله آموزش انتقال دیتا برای بازی ریجن آل خود استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*