bazi-psn.ir

چگونه دمای کنسول PS4 را کاهش دهیم ؟

کاهش دمای کنسول PS4

پلی استیشن 4 از سخت‌افزار فوق‌العاده قدرتمندی استفاده می‌کند، داغ کردن هر دستگاه الکترونیکی یک امر کاملا طبیعی ست به علت استفاده از سخت‌افزار به تولید گرما ختم می‌شود. شرکت‌های سازنده دستگاه‌های برقی برای کاهش میزان گرمای تولید شده توسط دستگاه‌شان راه حل هایی را در نظر می‌گیرند . اما با چند روش ساده میتوان درجه حرارت دستگاه را کاهش داد.پلی استیشن 4 دارای سنسور هایی ست که اگر زمانی دمای کنسول به بیش از حد مجاز رسید پیغام‌  اخطار به کاربر داده میشود و سپس کنسول به‌صورت خودکار خاموش میشود. پس باید تا زمان کاهش دمای پلی استیشن 4 باید صبر کنید.البته موضوع اخطار و خاموش شدن بر اثر دمای بالا  در پلی استیشن 4 پرو بسیار کمتر پیش می آید.روش های کاهش دمای کنسول PS4 در متن زیر برای شما عزیزان آورده شده است.

با بکار گیری این روش‌ها به کاهش گرمای کنسول PS4 کمک میکنید و همچنین صدای کنسول را نیز کاهش داد چون  فن کنسول با سرعت و صدای کمتری کار خواهند کرد  پس میتوانید با صدای کمتری و مدت بیشتری بازی کرد.

روش هایی برای کاهش دمای پلی استیشن 4

  • 1.پلی استیشن 4 را در فضای بسته قرار ندهید

کنسول باید در معرض جریان هوا باشد. از این جریان هوا برای خنک شدن و کاهش میزان گرما استفاده می‌شود و اگر کنسول را در فضای بسته قرار دهید به گرم‌تر شدن دمای کنسول کمک کرده‌اید. سعی کنید کنسول را در فضاهای کوچک تعبیه شده میز تلویزیون یا نزدیک به دیوار قرار ندهید.

در اطراف کنسول سوراخ‌هایی برای جریان هوا قرار داده شده و درواقع فن‌ها هوا را از داخل این سوراخ‌ها مکیده و گرمای کنسول را به بیرون انتقال می‌دهند؛ بنابراین اگر کنسول در فضای بسته قرار گیرد، جریان هوا مختل میشود و گرمای تولید شده در داخل جعبه کنسول باقی می‌ماند.

  • 2.پلی استیشن 4 خود را تمیز کنید

مقدار خیلی زیادی گرد و خاک در داخل کنسول نفوذ میکند و درزهای آن را مسدود می‌سازد. این گرد و خاک‌ها باعث انسداد درزهای عبور هوا به داخل کنسول شده پس انتقال گرما به بیرون از کنسول را مختل می‌شود.

کنسول خود را به طور کامل خاموش کرده و از برق بکشید. سپس بدنه کنسول را باز کرده و به کمک هوور برقی کوچک گرد و خاک داخل دستگاه را تمیز کنید. در نظر داشته باشید که برای این کار از فرچه یا قلمو استفاده نکنید زیرا احتمال آسیب زدن به دستگاه وجود دارد.

حال تمام دریچه‌ها را با هوور تمیز کنید. از جاروبرقی نیز برای مکش گرد و خاک‌های اطراف کنسول می‌توانید استفاده کنید، اما از آن برای مکش گرد و خاک‌های داخل کنسول استفاده نکنید؛ زیرا امکان آسیب زدن به دستگاه وجود دارد. شما می‌توانید هر ماه یک بار کنسول خود را تمیز کنید.

  • 3.برای کنسول پلی استیشن 4 تان فن خریداری کنید

روش‌های متفاوتی برای خنک نگه داشتن پلی استیشن 4 وجود دارد. از بهترین روش‌ها میتوان استفاده از فن‌های اضافه اشاره کرد که روی استند‌ها قرار دارد. شما می‌توانید یک استند خریداری کرده و از قابلیت‌های دیگر آن مانند درگاه برای شارژ دو دسته به‌صورت همزمان نیز استفاده کنید.

  • 4.کنسول را عمودی قرار دهیم یا افقی؟ 

عمودی قرار دادن کنسول باعث می‌شود که دستگاه خنک‌تر شده و عمل کاهش گرما سریع‌تر صورت گیرد، البته این موضوع هنوز اثبات نشده است. با این حال باید در نظر داشت که در صورت عمودی قرار دادن کنسول، درزها و حفره‌های روی بدنه مسدود شده و جریان هوا از یک سمت کنسول متوقف می‌شود.

در هر صورت آنچه اهمیت دارد محیط پیرامون کنسول است. کنسول را باید در محیطی باز قرار دهید تا هوا جریان داشته و فن‌ها بتوانند با مکش هوای خنک، میزان دمای پلی استیشن 4 را کاهش دهند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*