bazi-psn.ir

نحوه غیرفعال کردن میکروفون کنترلر DualSense

DualSense-نحوه-غیرفعال-کردن-میکروفون-کنترلر-bazi-psn.ir

میکروفون کنترلر DualSense

از دیگر تغییرات و ویژگی‌هایی که برای اولین بار به کنترلر DualSense اضافه شده است، میکروفون داخلی آن است. میکروفونی که باعث می‌شود تا نسبت به داشتن هدست، بی‌نیاز شوید. متاسفانه در زمانی که  کنسول را روشن می‌کنید،این میکروفون به صورت خودکار روشن می‌شود و اگر با دوستتان به تجربه بازی بپردازید، آن‌ها می‌توانند به خاطر روشن بودن میکروفون به خوبی صدای محیط‌تان را بشنوند.

این قابلیت برای بسیاری از بازیکنان، جذاب و کار‌آمد است. چرا که خیلی از گیمر‌ها در حین تجربه‌ی یک بازی علاقه‌ای به وصل‌کردن هدست‌های مختلف ندارند اما برای صحبت‌کردن با هم‌تیمی‌های خودشان مجبور به این کار می‌شدند. البته با اینکه این میکروفون نقاط قوتی دارد و تجربه‌ی راحت‌تری را برای بازیکنان به ارمغان می‌آورد.

DualSense-controller-microphone-bazi-psn.ir

کاربرد میکروفون کنترلر DualSense

تعداد میکروفونهای کنترلر DualSense حداقل ۳ عدد است که با چیدمانی خطی درون کنترلر قرار گرفته‌اند. کاربرد میکروفون کنترلر دوال سنس تشخیص منبع صدا ست که می‌توانند با استفاده از سنسورهای متعدد، صدای محیط را از صدای کاربر جدا کنند و هرگونه نویز اضافی را از آن حذف کنند. هر یک از میکروفونها صدا را به‌ صورت جداگانه ضبط  سپس با تحلیل و بررسی این صداهای ضبط شده، صدای اضافی محیط را تشخیص و آن را حذف میکنند.

اگر تعداد میکروفونها ۳ یا بیشتر شود، امکان تشخیص موقعیت مکانی منبع صدا هم میسر میشود. میکروفون‌ها بر حسب فاصله‌شان از یکدیگر، هر کدام صدایی را ضبط می‌کنند که به میزان ناچیزی از دیگری تفاوت دارد. با تحلیل این داده‌ها کنترلر می‌تواند حتی مکان منبع صدا را هم تشخیص دهد.

به توجه به این داده‌ها و اطلاعاتی که از نحوه‌ی قرارگیری و زاویه‌ی خود کنترلر و ردیف میکروفونها ثبت شده‌اند (که با توجه به سنسورها و روش‌های موقعیت یابی مشخص می‌شود)، موقعیت منبع صدای اصلی و دیگر صداهایی که از محیط می‌آیند مشخص و از هم تفکیک کند.

کنترلر DualSense هنگامی که چندین کنترلر در یک فضا باشد، از جابه‌جا شدن صداها جلوگیری میکند

کنترلر DualSense همچنین این قابلیت را هم دارد که وقتی چندین کنترلر در یک فضا باشند، از جابه‌جا شدن صداها جلوگیری کند. میکروفونهایی که درون این کنترلر کار گذاشته شده‌اند می‌توانند از طریق متعادل کردن سطوح مختلف صدا، به‌طور ویژه روی صدای کاربر خود تمرکز کنند.

همچنین صداهای ناگهانی‌ای که از سایر بخش‌های فضا به گوش می‌رسند نیز در این فرایند حذف شوند.”

چرا سونی میکروفونها را درون خود کنسول تعبیه نکرده؟

اینکه سونی میکروفونها را درون خود کنسول تعبیه نکرده است دلیل هوشمندانه ای دارد. طبق گفته‌ی آن‌ها، قرار دادن میکروفونها داخل کنترلر دوال سنس مزایای بیشتری دارد و به‌صرفه‌تر است. نزدیک بودن به منبع تولید صدا باعث می‌شود کنترلرها بتوانند با دقت و وضوح بسیار بیشتری روی کاربر خود تمرکز کنند و تجربه‌ی گیمینگ او را ارتقا دهند.

خاموش‌کردن میکروفون کنترلر DualSense

بازیکنان برای خاموش‌کردن میکروفون کنترلر دوال سنس، دو انتخاب دارند .یکی از آن‌ها بسیار راحت و در زیر دکمه‌ی پلی اسیتشن بر روی خود دسته قرار گرفته که با فشار دادن آن میکروفون کنترلر غیر فعال می‌شود.

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت، این است که شما باید هر زمان که کنسول خود را روشن کردید، میکروفون دسته را غیر فعال کنید که ممکن است تعدادی از بازیکنان، این مورد را فراموش کنند و برخلاف خواسته‌ی خود با میکروفون فعال به تجربه‌ی بازی بپردازند.

چگونگی غیر فعال کردن میکروفون کنترلر DualSense از قسمت تنظیمات

به قسمت تنظیمات کنسول  پلی ‌استیشن 5 بروید و از قسمت Sound، گزینه Microphone را انتخاب کنید.

حال برای غیرفعال و یا به اصطلاح قطع کردن صدای میکروفون کنترلر دوال سنس کافی است مطمئن شوید که Input Device روی Microphone on Controller تنظیم شده باشد و سپس از منوی تنظیمات به سراغ Microphone Status When Logged In بروید و آن را روی Mute تنظیم کنید.

با انتخاب این حالت می‌توانید به راحتی زمانی که وارد حساب کاربریتان در کنسول می‌شوید، میکروفون را بی‌صدا و یا صدادار کنید. اعمال این تنظیمات باعث می‌شود تا خیالتان نسبت به شنیدن صدای محیط اطرافتان در زمان بازی کردن با دوستانتان، راحت شود.

بی صدا کردن پلی ‌استیشن 5 با استفاده از کنترلر DualSense

برای خاموش کردن کل سیستم خود باید دکمه Mute را بر روی کنترلر DualSense خود به مدت چند ثانیه نگه دارید.

دکمه Mute شروع به تپیدن میکند و نارنجی رنگ می شود که به معنی قطع شدن صدای پلی استیشن شماست. این گزینه با تمام صداهای پلی ‌استیشن 5 که از هر منبعی از جمله هدفون ، بلندگوهای تلویزیون ، گیرنده های AV و نوارهای صوتی تهیه می شود، کار می کند.

اگر از کنترلر DualSense با کامپیوتر شخصی استفاده می کنید ، این صدا صوتی را قطع نمی کند.

بی صدا کردن میکروفون داخلی کنترلر DualSense

با زدن دکمه بی صدا ، فقط میکروفون داخلی کنترلر DualSense را بی صدا می کنید. اگر این کار را انجام داده باشید ، دکمه Mute به جای تپیدن رنگ نارنجی ، یک نارنجی روشن روشن می شود و برای بی صدا کردن کامل سیستم ، باید دکمه را نگه دارید.

بی صدا کردن PS5 

برای بی صدا کردن پلی ‌استیشن 5 خود ، کافیست دوباره دکمه Mute را بزنید (یا دکمه PlayStation را فشار دهید تا مرکز کنترل ظاهر شود). سپس ، گزینه Sound را انتخاب کنید. پس از ظاهر شدن پنجره بازشو گزینه Turn Off Muting را انتخاب کنید.

چگونه صدای بلندگوی داخلی کنترلر را کم یا زیاد کنیم؟

کنترلر DualSense هم مانند کنترلر پلی استیشن 4 دارای بلندگوی داخلی است. اگرچه این بلندگو با چند ویژگی خاص و تریگرهای تطبیق‌پذیر ترکیب شده است تا تجربه‌ای به مراتب هیجان انگیزتر را برای کاربر به ارمغان آورد .

اگر می‌خواهید صدای بلندگو را تغییر دهید یا قطع کنید، می‌توانید وارد Settings شده و به بخش Sound بروید. سپس Volume را انتخاب کرده و با انتخاب Controller Speaker می‌توانید صدا را کم یا زیاد کنید.

در اینجا می‌توانید میزان صدای هدست خود را نیز تغییر دهید. اگر هدست متصل نباشد گزینه‌ی آن به رنگ خاکستری خواهد بود. از سوی دیگر اگر هدست به دستگاه متصل باشد گزینه Controller Speaker خاکستری می‌شود و این بدان معناست که وقتی هدست متصل است از بلندگوی داخلی کنترلر هیچ صدایی پخش نخواهد شد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*