bazi-psn.ir

استفاده از کیبورد و موس روی پلی استیشن 5

موس و کیبرد در ps5

استفاده از کیبورد و موس روی پلی استیشن 5 

شعار پلی استیشن 5 تجربه بدون محدودیت بازی‌ها است. پلی استیشن 5 از کنترلر جذابی به نام دوال سنس دارد و با توجه به تکنولوژی که سونی در آن به کار برده است، میتواند حس و حال بازی و محیط آن را به طور کامل به بازیکن انتقال دهد.استفاده از کیبورد و موس روی پلی استیشن 5 یک تجربه عالی را در بازی های اول شخص برای شما رقم خواهد زد و آثاری مانند بازی Fortnite که سرعت حرف اول را در آن می‌زند، می‌تواند با کیبورد و موس بسیارجذاب باشد.

یکی از مباحثی که شاید برای افرادی که پیش از این پلتفرم اصلی بازی کردنشان رایانه شخصی بوده است، جالب باشد؛ پشتیبانی کنسول PS5 از کیبورد و موس است. البته استفاده از کیبورد و موس روی پلی استیشن 5 به استودیو سازنده بازی نیز بستگی دارد.همچنین کنسول در صورت بهره بردن از این دو آیتم، نمی‌گذارد شما در بازی‌های آنلاین در مقابل بازیکنان کنسولی قرار بگیرد.

چگونگی اتصال کیبورد و موس به پلی استیشن 5

این بسیار آسان است. فقط کافی‌ ست مراحل زیر را سپری کنید:

کیبورد و موس را از طریق درگاه USB که روی کنسول PS5  است، به کنسول وصل کنند. حال میتوانید بازی موردنظرتان را اجرا و از تجربه بازی با کیبورد و موس لذت ببرید. 

شما می‌توانید با مراجعه به Settings و سپس Devices، تغییراتی روی کیبورد و موس‌ اعمال کنید.

مدل های سازگار کیبورد و موس با پلی استیشن 5

پلی استیشن ۵ از اکثر مدل‌های کیبورد و موس پشتیبانی می‌کند. تنها بعضی از کیبورد و موس‌ها هستند که ممکن است برای اتصال حدود یک الی دو ثانیه وقتتان را بگیرند، اما اغلب آن‌ها به سرعت وصل می‌شوند. البته مشکلاتی در مدل بی‌سیم کیبورد و موس وجود دارد. دلیل آن هم فرستنده مشترک میانشان است بهتر است از کیبورد و موس‌های مخصوص بازی استفاده کنید؛ زیرا این نوع محصولات از فرستنده‌های جداگانه ای دارند.

قابلیت های کیبورد و موس در پلی استیشن 5

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های استفاده از این قابلیت، بالابردن سرعت نوشتار است. می‌توانید در برخی از بازی‌ها از آن‌ها به جای کنترلر دوال سنس استفاده کنید. در این مواقع نیز باید از دردسترس بودن این امکان روی بازی مدنظرتان مطمئن شوید. زیرا در برخی از آثار، به ویژه بازی‌های انحصاری، این قابلیت وجود ندارد.

 محدودیت های استفاده از کیبورد و موس

یکی از بزرگ‌ترین محدودیت‌ها عدم امکان بازی با مخاطبان کنسولی، است که در هنگام استفاده از کیبورد و موس با آن رو به رو هستید. همچنین طیف محدودی از بازی‌ها به شما امکان استفاده از این دو محصول را برای تجربه بازی می‌دهند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در صورت فعال بودن قابلیت Cross Platform در بازی، شما می‌توانید با بازیکنان پلتفرم‌های دیگر نیز به راحتی بازی کنید.

بازی هایی که میتوان با موس و کیبورد انجام داد

Paragon

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Warzone

Overwatch Game Of The Year Edition

War Thunder

Elder Scrolls Online (فقط کیبورد)

Neverwinter (فقط کیبورد)

DayZ

دیدگاه‌ها (0)

*
*