bazi-psn.ir

آموزش تغییر DNS در پلی استیشن 4

تغییر DNS در پلی استیشن 4

دی ان اس چیست ؟

هنگامی که شما وب سایتی را ایجاد می کنید برای ثبت دامنه آن باید نامی را مشخص کنید که به سایت شما اشاره کند. بعدا این نام به کمک DNS به IP تبدیل می شود و در فضای اینترنت شناسایی شود DNS .ها نقشی اساسی در اتصال دامنه به هاست دارند. DNS یا Domain Name Server نشانگر آدرس وب یا IP است. در حالی که ما برای دسترسی به یک وبسایت از آدرس سایت استفاده می‌کنیم، DNS راهی است که وسایل کامپیوتری با آن سایت‌ها را شناسایی می‌کنند. DNS در سرعت اتصال به اینترنت و شبکه تأثیر زیادی دارد و تغییر آن نیازمند دانش کافی است.

تغییر DNS چیست ؟

شما بعد از ثبت دامنه خود، بایستی دی ان اس های آن را بر اساس سرویس ارائه دهنده میزبانی وب خود تغییر دهید تا بتوانند از دامنه خود استفاده نمایند.

Set Up Internet Connection-bazi-psn.ir

چگونه DNS در PS4 تغییر دهیم؟

  1. وارد تنظیمات کنسول شوید به منوی Network رفته و گزینه Set Up Internet Connection را انتخاب کنید.
  2. اگر از کابل LAN استفاده می‌کنید گزینه LAN Cable ولی اگر از اینترنت بی‌سیم استفاده می‌کنید، گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید.
  3.  IP را روی Automatic و DHCP را روی Do Not Specity قرار دهید.
    در تنظیمات DNS Server گزینه Manual را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید DNS اولیه و ثانویه مورد نظر خود را وارد کنید.به طور مثال اگر می‌خواهید از DNS گوگل استفاده کنید، در primary DNS عبارت 8.8.8.8 و در Secondary DNS عبارت 8.8.4.4 را وارد کنید.
     و تنظیمات MTU و Proxy را روی Automatic قرار دهید.
  4. حال شما DNS کنسول خود را تغییر داده‌اید.

افزایش سرعت دانلود با تغییر DNS در PS4

با تغییر DNS در پلی استیشن 4،شاهد افزایش سرعت و فعالسازی بازی ها خواهید بود. چرا که سرعت پاسخگویی مرورگر بیشتر بوده و مشکلات فنی کمتری را تجربه خواهید کرد . DNS  مهم ترین عامل ارائه شده برای افزایش سرعت دانلود پلی استیشن ۴ است ، شما با تغییر DNS  پیش فرض به DNS های شبکه های دیگر مثل گوگل یا Open DNS سرعت اینترنت خود را افزایش دهید و دیگر با مشکل کاهش سرعت مواجه نخواهید شد.

بهترین DNS فعال برای گیم

1.1.1.1 یکی از بهترین DNS های فعال برای گیم و اینترنت میباشد . از طرف دیگر این DNS باعث افزایش سرعت ارتباطی شما با سرور بازی کرده و هرچه ارتباط بهتر باشد عملکرد بهتر در بازی بهتر است.

رفع مشکل عدم اتصال کنسول پلی استیشن ۴ به اینترنت

هنگامی که شبکه کنسول پلی استیشن ۴ شما دچار اختلال می شود و یا از دسترس خارج می شود باید از اتصال شبکه PSN به اینترنت مطمئن شوید سپس از بخش  Setting در قسمت  Network  گزینه Test Internet Connection  را انتخاب کنید تا کنسول یک بار دیگر اتصال اینترنت شما را مورد بررسی قرار بدهد ، در صورت امکان در طول تست اتصال اینترنت بقیه دستگاه های متصل به اینترنت را قطع کنید تا تست به خوبی و به طور کامل انجام شود.

رفع مشکل Time out پلی استیشن ۴ در اتصال به شبکه

در صورت مشکل Time Out با ISP یا شرکت ارائه دهنده اینترنت خود تماس گرفته و برای تنظیمات فایروال روتر firewall router یا اکسس پوینت Access Point از آن ها کمک گیرید تا مطئمن شوید که پورت های UDP 3478 و UDP 3479بسته نباشد و تنظیمات از طریق شرکت ارائه دهنده اینترنت شما به درستی انجام شده است.

دیدگاه‌ها (0)

*
*