bazi-psn.ir

آموزش افزایش حافظه پلی استیشن 4

افزایش حافظه ps4

افزایش حافظه کنسول پلی استیشن 4

ظرفیت هارد کنسول پلی استیشن 4, ۵۰۰ گیگابایت با سرعت ۵۴۰۰ دور بر دقیقه است. بیشتر بازی‌ها هم حجم بسیار زیادی دارند و هارد کنسول را پر میکنند. سونی دو راه برای افزایش حافظه پلی استیشن 4 ارائه کرده است .

1.تعویض هارد کنسول پلی استیشن 4

2.استفاده از هارد اکسترنال برای کنسول پلی استیشن 4

در ادامه به آموزش این دو راه حل برای افزایش حافظه کنسول پلی استیشن 4 میپردازیم.

PlayStation 4 hard drive-bazi-psn.ir

دلایل خراب شدن هارد دیسک ps4

 • نوسانات برق 
 • وصل کردن گوشی موبایل با استفاده از کابل USB به کنسول  ps4
 • سریع خاموش کردن کنسول  ps4
 • زدن ضربه های فیزیکی به کنسول  ps4

تجهیزات مورد نیاز برای تغییر هارد کنسول پلی استیشن 4

 • پیچ گوشتی
 • هارد اکسترنال برای بکاپ
 • فلش
 •  هارد داخلی مخصوص لپ تاپ با قطر 2.5 اینچ

تعویض هارد کنسول پلی استیشن 4

برای تعویض هارد کنسول پلی استیشن 4 باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد.

 1. بکاپ گیری

ابتدا شما باید از اطلاعاتتان بکاپ بگیرید. میتوانید برای افزایش سرعت بکاپ گیری فایل‌ها و بازی‌هایی را که نیاز ندارید پاک کنید سپس مطمئن شوید که بازی‌های پاک شده در Library شما وجود دارند و می‌توانید آن‌ها را در صورت نیاز، دوباره دانلود کنید.

حال هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کنید. از تنظیمات کنسول، به منوی System بروید. گزینه Backup and Restore و سپس گزینه Back Up PS4 را انتخاب کنید.

پس از آنکه فرایند بکاپ گیری کامل طی شد ، کنسول ریستارت کنید و هارد اکسترنال را جدا کنید.

 1. آپدیت کنسول پلی استیشن 4

با آپدیت کنسول شما خیلی سریع می‌توانید پس از نصب هارد جدید، سیستم عامل کنسول را به آخرین نسخه ارتقا دهید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

پس از دانلود آپدیت در کامپیوتر، آن را درون یک حافظه فلش کپی کنید.

 1. باز کردن پلی استیشن 4

برای هارد کنسول پلی استیشن 4 ، قسمت سمت چپ کنسول را که مساحت کمتری دارد، بردارید.

به ناحیه درونی قسمت سمت چپ کنسول را که مساحت کمتری دارد فشار بیاورید و آن را به سمت خود بکشید تا از جای در بیاید و آن را بلند کنید . حال میتوانید هارد را مشاهده کنید.

هارد با یک پیچ در چهارچوب کنسول قرار گرفته که آن را با دیدن علامت دکمه‌های پلی استیشن روی چارچوب، می‌توانید پیدا کنید. با پیچ گوشتی، پیچ را باز کرده و آن را کنار بگذارید تا بتوانید هارد و پوشش آن را در آورید.

در هر سمت هارد مشاهده می‌کنید که پیچی آن را در پوشش نگه داشته و باید این پیچ‌ها را باز کنید و هارد را از درون پوشش در آورید و هارد جدید را به جای آن بگذارید. توجه کنید که پین‌های هارد باید به سمت داخل باشند و به هیچ وجه، سطح زیرین هارد را لمس نکنید. پیچ‌ها را سر جای خود گذاشته و هارد را درون کنسول قرار دهید. سپس پوشش کنسول را سر جای خود بگذارید. توصیه می‌کنیم که ابتدا قسمت سمت چپ پوشش را گذاشته و سپس با کمی فشار، قسمت سمت راست را بگذارید و آن را به سمت خط وسط کنسول هل بدهید تا صدای کلیک را بشنوید.

نصب نرم افزاری هارد کنسول پلی استیشن 4

اکنون نوبت نصب نرم افزاری هارد است. اگر کنسول را روشن کنید، حالت Safe Mode به صورت خودکار فعال می‌شود و به شما اطلاع می‌دهد که روشن کردن کنسول ممکن نیست. اکنون باید کنترلر را با یک کابل به کنسول متصل کنید و دکمه PS را روی آن فشار دهید.

سپس از شما خواسته می‌شود تا آپدیت سیستم را نصب کنید. برای این کار باید حافظه فلش حاوی آپدیت را به کنسول متصل کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کرده تا آپدیت نصب شده و کنسول ریستارت شود

پس از این کار، کنسول شما که به تنظیمات کارخانه برگشته، شروع به راه اندازی سیستم و درخواست مشخصات شما می‌کند و با وارد کردن اطلاعات حساب خود، کنسول را راه اندازی کنید.

اکنون نوبت بازیابی اطلاعات شماست. هارد اکسترنال خود را به کنسول متصل کرده، به تنظیمات کنسول رفته و وارد منوی System شوید و گزینه Back Up and Restore را انتخاب کنید و این بار روی گزینه Restore PS4 بزنید. با این کار، فایل بکاپ اطلاعات شما نمایش داده می‌شود و با انتخاب آن، و زدن روی عبارت YES در صفحه بعد، پروسه بازیابی آغاز می‌شود.

اکنون کنسول پلی استیشن 4 شما دقیقا در همان حالتی است که قبل از تعویض هارد بوده و تمام اطلاعات و بازی‌های شما به جای خود بازگشته‌اند و می‌توانید به بازی خود بپردازید و بازی‌های بیشتری روی کنسول خود نصب کنید.

تعویض هارد کنسول پلی استیشن 4 پرو یا اسلیم

برای تعویض هارد کنسول پلی استیشن 4 پرو یا اسلیم در پشت کنسول پلی استیشن 4 پرو، یک پنل پلاستیکی در قسمت پایین وجود دارد که پوشش محل قرار گیری هارد است. با فشار انگشت از قسمت سمت چپ، می‌توانید این پوشش را در آورید. و با پیچ گوشتی، پیچ بزرگی که پوشش هارد را درون کنسول نگه داشته، در آورید.

پس از در آوردن پیچ، هارد را به همراه محفظه از کنسول خارج کنید.

دو پیچ دو طرف محفظه را با پیچ گوشتی برداشته تا بتوانید هارد را از محفظه خارج کنید.

هارد جدید خود را وارد محفظه کرده و پیچ‌ها را ببندید.محفظه هارد را درون کنسول گذاشته و پیچ آن را ببندید. پوشش این قسمت را از قسمت راست کنسول، در جای خود قرار دهید.

حال باید سیستم عامل کنسول را نصب کنید که مراحل آن، عینا مشابه مدل پایه پلی استیشن 4 است و باید همان اقدامات را انجام دهید و اگر از اطلاعات خود بکاپ گرفته‌اید، آن‌ها را بازیابی کنید و از کنسول خود استفاده کنید.

2.استفاده از هارد اکسترنال برای کنسول پلی استیشن 4

 

از زمان انتشار آپدیت نرم‌افزاری 4.5 به بعد، راه دیگری نیز برای افزایش حافظه پلی استیشن 4 وجود دارد و این روش استفاده از هاردهای اکسترنال است. برای استفاده از این روش حتما به یاد داشته باشید که از هاردی با ظرفیت بیشتر از 8 ترابایت استفاده نکرده و حتما از USB 3.0 پشتیبانی کند.

شما با وصل کردن  هارد کنسول پلی استیشن 4 میتوانید بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها را روی آن دانلود و ذخیره کنید. البته می‌توانید تمامی فایل‌هایی را که روی هارد اصلی است نیز به هارد اکسترنال انتقال دهید. با وصل کردن هارد اکسترنال، می‌توانید از همان منوی اصلی کنسول به آن دسترسی داشته باشید که کاملا مشخص و ساده است.

دیدگاه‌ها (0)

*
*