bazi-psn.ir

آموزش استفاده از گیفت کارت PSN

PlayStation-Network-Card-bazi-psn.ir

گیفت کارت پلی استیشن چیست ؟

گیفت کارت پلی استیشن یا همان (PlayStation Network Card) ، کارت هدیه ای است که شرکت سونی برای گیمرها و طرفداران پلی استیشن عرضه کرده که در کنسول پلی استیشن استفاده می‌شود. گیفت کارت PSN در حقیقت یک کد 12 رقمی حاوی ارزش مالی است که بر اساس ریجن اکانت پلی استیشن شما، امکان خرید بازی از PSN را برای شما فراهم می آورد.

با تهیه کارت هدیه PSN کد دیجیتال آن در اختیار شماست که میتوانید با شارژ حساب و افزایش موجودی آن شروع به خرید بازی های مورد نیاز و راه اندازی آنها روی کنسول بپردازید  برای خرید بازی‌ها با استفاده از گیفت کارت PSN کافی است حساب کاربری خود را شارژ کنید و پس از آن بازی‌های مورد نظر را دانلود و روی کنسول خود نصب کنید.

کلیه گیفت کارتهای PSN قابل استفاده بر روی کنسول PS3 و PS4 و PS5 می باشند.

playstation-network-gift-card-bazi-psn.ir

مزیت گیفت کارت پلی استیشن برای ایرانیان

در کشور ایران که هزینۀ پرداخت ارزی از طریق کارت‌های بین المللی مانند مستر کارت و ویزا کارت بسیار زیاد است، می‌توان از گیفت کارت PSN به عنوان جایگزین این کارت‌ها استفاده کرد که راه حلی به صرفه می‌باشد. با پرداخت اعتبار گیفت کارت شما می‌توانید تنها با یک کد چند رقمی حساب پلی استیشن خود را شارژ کنید.

کاربردهای گیفت کارت پلی استیشن

 • پیش خرید کردن یا به Pre-Order بازی‌های پلی استیشن
 • خرید بازی‌های پلی استیشن
 • استفاده از تخفیفاتی که برای بازی‌ها در نظر گرفته شده است
 • خرید تم‌های آنلاین
 • گرفتن موزیک از شرکت بزرگ سونی
 • خرید گیفت کارت پلاس برای آنلاین بازی کردن

مزایای گیفت کارت پلی استیشن

 • اصلی ترین مزیت گیفت کارت PSN این است که با داشتن آن می‌توانید از تمام خدمات و بازی‌هایی که فروشگاه پلی استیشن ارائه کرده است، استفاده کنید. در واقع از گیفت کارت می‌توانید به جای کارت‌های اعتباری استفاده کرده و با آن خرید کنید.
 • از دیگر مزیت های مهم گیفت کارت به خصوص برای کاربران ایرانی ، این است که شما را از پرداخت هزینۀ سنگین بازی‌ها از طریق کارت‌های اعتباری بین المللی بی نیاز می‌کند.
 • مزیت دیگر این که اگر یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما، علاوه به بازی با پلی استیشن دارد و از کاربران پلی استیشن است، می‌توانید به او گیفت کارت هدیه دهید.
 • مزیت مهم دیگر آن که گیفت کارت PSN تاریخ انقضا ندارد و شما تا هر زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید. این مزیت، گیفت کارت PSN را به گزینۀ مناسب تری برای هدیه دادن تبدیل می‌کند.
 • با زدن کد گیفت کارت، اکانت پلی استیشن شما شارژ میشود و امکان انتقال آن به یک حساب دیگر وجود ندارد. اما منقضی نشدن این اعتبار جای نگرانی برای شما باقی نمی‌گذارد. زیرا در هر زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید.

استفاده از گیفت کارت پلی استیشن یا خرید بازی‌ها به صورت فیزیکی ؟

استفاده از گیفت کارت پلی استیشن مزایای بسیار بیشتری نسبت به خرید بازی‌ها به صورت فیزیکی دارند که شامل این موارد می‌شوند:

 1. امکان خرید سریع بازی‌ها
 2. عدم نیاز به مراجعه به فروشگاه‌های فیزیکی برای خرید دیسک بازی‌ها
 3. پشتیبانی کامل PSN از بازی‌های دیجیتالی و مشابه با بازی‌های فیزیکی
 4. امکان بهره‌مندی از تخفیف‌های ویژه ارائه شده در PSN
 5. امکان استفاده از سرویس‌های اشتراکی نظیر پلی استیشن پلاس

ریجن‌های مختلف گیفت کارت پلی استیشن

همانطور که هنگام خرید کنسول به ریجن آن دقت می‌کنید، در هنگام خرید گیفت کارت PSN نیز باید به این مورد دقت کنید. در واقع گیفت کارت‌ها نیز ریجن بندی شده‌اند و شما باید کارتی با ریجن مختص خود خریداری کنید.

ریجن‌های مختلف گیفت کارت‌ها شامل مناطقی مانند آمریکا، اروپا، انگلیس، ژاپن، امارت و چند کشور دیگر است و شما باید قبل از خرید کنسول و ایجاد اکانت هر یک از این ریجن‌ها را با دقت بررسی کرده و سپس بهترین مورد برای شرایط خود را انتخاب کنید.

در گیفت کارت PSN، تفاوتی که ریجن‌ها ایجاد می‌کنند شامل این است که برخی از محتوای داخل بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها مختص کشور خاصی است که با ریجن آن کشور برای همان کشور نشان داده می‌شود. همچنین قیمت خرید آن گیفت کارت با ریجن یک کشور، با توجه به قیمت ارز همان کشور تعیین می‌شود.
در واقع ریجن کشور‌های مختلف به این دلیل به وجود آمده است که برخی از محتوای بازی‌ها با قانون یک کشور تناقض دارد و با این کار به راحتی آن قسمت حذف شده و کابران آن کشور نیز می‌توانند این بازی را انجام دهند. همچنین برای زبان بازی‌ها نیز این ریجن کاربرد دارد.
برای اطلاع از ریجن کنسول خود می‌توانید از پشت جعبه کنسول خود ریجن آن را پیدا کنید. حساب کاربری خود را نیز باید با همان ریجن بسازید و پس از آن می‌توان گیفت کارت PSN کشور مورد نظر را خریداری کنید.

PlayStation-Network-bazi-psn.ir

چگونه از گیفت کارت در پلی استیشن 5 استفاده کنیم؟

برای اینکه به صورت آنلاین بازی‌های خود را اجرا کنید یا از شبکۀ پلی استیشن یک بازی خریداری کنید، باید گیفت کارت پلی استیشن داشته باشید و آن را روی دستگاه پلی استیشن  خود ردیم و تنظیم کنید تا بتوانید به امکانات آن دسترسی داشته و از خدماتش استفاده کنید. با این وجود می‌توان گفت خرید گیفت کارت PSN برای این افراد الزامی است.

 برای استفاده از کد هر گونه گیفت کارت باید مراحل زیر را انجام بدهید:

 1. کنسول پلی استیشن خود را روشن و وارد اکانت PSN خود شوید.
 2. وارد PlayStation Store در کنسول خود شوید
 3. از منوی سمت چپ به گزینه Redeem Codes رفته
 4. کد 12 رقمی گیفت کارت که خرید کردید را وارد کنید.
 5. دکمه Redeem را بزنین.
 6. کادری نمایش داده میشه که نشان میده چقدر کد اعتبار دارد.
 7. روی Add Funds که تایید نهایی وارد کردن کد هست کلیک کنید
 8. پس از آن حساب پلی استیشن شما شارژ شده است و شما می‌توانید با اعتبار آن از فروشگاه پلی استیشن خرید مورد نظرتان را انجام دهید. همچنین دکمه‌ای با نام Continue Shopping به شما نمایش داده می‌شود که با زدن آن به فروشگاه پلی استیشن هدایت می‌شوید و می‌توانید خرید کنید..

شارژ اکانت پلی استیشن با اپلیکیشن موبایلی (Playstation App)

حتی شما می‌توانید از طریق تلفن همراه خود گیفت کارت PSN خود را ردیم کنید. برای این نیاز است که نرم افزاری که مخصوص این کار طراحی شده است و نام آن Playstation App است را دانلود کنید. پس از آن مراحل زیر را طی کنید تا حساب پلی استیشن با گیفت کارتی که دارید شارژ شود و بتوانید از خدمات آ استفاده کنید.

 • وارد نرم افزار Playstation App شوید.
 • نام کاربری و پسوورد خود را وارد کنید و در نرم افزار لاگین کنید.
 • در بالای صفحه گزینه‌  Sign in  را انتخاب و اطلاعات کاربری خود را وارد کنید.
 • سپس در سمت راست بالای صفحه گزینه Redeem Code را انتخاب کنید .
 • حال کد 12 رقمی گیفت کارت را وارد کنید.

برای وارد کردن کد 12 رقمی گیفت کارت در این مرحله دو راه وجود دارد. یکی با وارد کردن کد و دیگری با اسکن کردن کارت.

 • پس از آن حساب شما شارژ می‌شود.

 روشهای دریافت رایگان گیفت کارت پلی استیشن

روش‌های دریافت گیفت کارت پلی استیشن رایگان متفاوت و معمولاً پردردسر هستند. از طرف دیگر ارزش دلاری این گیفت کارت‌ها پایین هستند. به همین دلیل بسیاری از کاربران حرفه‌ای برای خرید یک بازی از پلی استیشن استور، تصمیم به خرید گیفت کارت PSN می‌گیرند. در ادامه چندین روش برای دریافت رایگان گیفت کارت را توضیح میدهیم.

 • وب سایت‌های نظرسنجی انبوه

برخی از وب سایت‌های نظرسنجی انبوه، نظیر Vindale Research، SurveyJunkie و LifePoints مراکز مناسب برای دریافت گیفت کارت پلی استیشن رایگان هستند. در این وب سایت‌ها از شما درخواست می‌شود که نظرسنجی‌های مختلف را پاسخ دهید و در ازای آن‌ها گیفت کارت رایگان دریافت کنید.دریافت گیفت کارت از این وب سایت‌ها پردردسر است و گیفت کارت با ارزش بسیار بالایی به شما ارائه نمی‌دهند.

 • وب سایت‌های ارائه دهنده کدهای رایگان

وب سایت‌هایی وجود دارد که در ازای نمایش تبلیغات انبوه، برای مدت زمان زیاد، به شما گیفت کارت با مبلغ بسیار کم ارائه می‌دهند. این وب سایت‌های بسیار متنوع هستند و هر یک از آن‌ها نیاز به انجام کارهایی ویژه و خاص دارند.

 • سایت‌های دریافت کننده خدمات

برخی از وب سایت‌ها مثل SWAGBUCKS و MYPOINTS که شما مجبور هستید تا به صورت ترکیبی به نظرسنجی‌های مختلف پاسخ دهید و به‌طور مداوم تبلیغات اینترنتی را مشاهده کنید تا بتوانید گیفت کارت رایگان دریافت کنید.

 • وب سایت‌های تولید کننده کدهای PSN

شما می‌توانید با شرکت در جشنواره‌های گیفت کارت استور، گیفت کارت‌های مختلف را بدون هزینه دریافت کنید یا کد تخفیف برای خرید گیفت کارت دریافت کنید.

 • جشنواره‌های گیفت کارت استور

با شرکت در جشنواره‌های گیفت کارت استور، گیفت کارت‌های مختلف را بدون هزینه یا کد تخفیف برای خرید گیفت کارت دریافت میکنید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*