bazi-psn.ir

چه نوع هارد SSD را می توانیم برای PS5 تهیه کنیم؟

چه نوع هارد SSD را می توانیم برای PS5 تهیه کنیم؟

با توجه به تصمیم مایکروسافت و ارائه‌ی یک SSD اضافه شونده‌ی اختصاصی برای کنسول‌های نسل بعد خودش، احتمالاً خیلی از طرفداران به این فکر کرده‌اند که سونی چه تصمیمی درباره تعویض هارد PS5 اتخاذ نموده است و در صورت نیاز به ارتقاء حافظه‌ی داخلی PS5، طرفداران باید چکار کنند؟ خب در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

سونی به تازگی اعلام کرد که کنسول‌های PS5 در هنگام عرضه از هیچ SSD اضافه‌شونده‌ای پشتیبانی نمی‌کنند و همچنین اینکه نمیتوانید دیتای بازی‌های PS5 را بر روی هارد اکسترنال کپی کنید.

از طرفی سونی از همان ابتدا اعلام کرد که کاربران می‌توانند حافظه‌ی 825 گیگابایتی دستگاه را ارتقاء دهند. تعویض هارد PS5 به سادگی امکان پذیراست، یعنی با تهیه‌ی یک SSD از نوع NVMe. البته با توجه به ساختار ویژه و منحصر به فرد PS5 این مدل‌ها باید از قبل توسط سونی تأیید شده باشند.

لیست هارد های مورد تایید سونی:

هنوز سونی هنوز لیست مورد تأیید خود را ارائه نداده است. این احتمال وجود دارد که سونی برای ارائه‌ی کیفیت مطلوب و مناسب (با توجه به ساختار عجیب SSD پلی‌استیشن 5 و سرعت خارق‌العاده‌ی آن) با یکی از تولید کنندگان بزرگ حافظه یعنی وسترن دیجیتال و سیگیت همکاری کند.

در حقیقت با این‌که غول ژاپنی هنوز صحبتی در این‌باره نکرده است، اما شرکت پر سابقه‌ی وسترن دیجیتال مدل‌های جدید SSD خودش را به عنوان مدل‌های هماهنگ با PS5 تبلیغ می‌کند. به عبارت دقیق‌تر مدل‌های SN850 PCIe Gen 4 M.2 NVMe SSD به عنوان مدل‌های مناسب PS5 توسط وسترن دیجیتال معرفی و تبلیغ شده‌اند.

ما هم‌اکنون خرید این مدل‌ها را پیشنهاد نمی‌دهیم و توصیه‌ی ما منتظر ماندن برای اعلام رسمی توسط سونی می‌باشد.

به محض تأیید رسمی توسط سونی این مطلب به‌روزرسانی خواهد شد.

احتمالاً به این فکر می‌کنید که چرا سونی مدل‌های مناسب PS5 را معرفی نکرده است؟ پاسخ سوال ساده است، زیرا مدل‌های موجود در بازار توانایی ارائه‌ی کیفیت و سرعت مورد نیاز PS5 را ندارند. SSD داخلی PS5 سرعت خیره‌کننده‌ی 5.5GB/s~ را ارائه می‌دهد در صورتی که مدل‌های غالب بازار در بهترین حالت خودشان 3.5GB/s~ را ارائه می‌دهند.

البته مدل‌های جدید PCIe 4.0 NVMe به تازگی در حال فراگیر شدن هستند و توانایی ارائه‌ی 7.0GB/s~ را خواهند داشت، اما مشکل این درایوها قیمت بسیار بالای آن‌ها می‌باشد. بدون شک به مرور زمان قیمت‌ها کاهش پیدا خواهند کرد اما انتظار تهیه‌ی مدل 2 ترابایتی با قیمت مناسب را نداشته باشید.
در حال حاضر پیشنهاد می کنیم صبر کنید و اجازه دهید خود سونی مدل‌های مناسب برای کنسول فوق سریعش را معرفی کند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*