bazi-psn.ir

پلی استیشن 4 پرو بهترین کنسول برای اجرای بازی ها در حالت 1080p

pro ps4 is the best

پلی استیشن 4 پرو بهترین کنسول برای اجرای بازی ها در حالت 1080p

پلی استیشن 4 پرو اولین کنسول سونی ست که بازی‌ها را با کیفیت 4k یا اولترا اچ‌دی اجرا می‌کند. این کنسول نسخه‌ای ارتقا یافته از پلی استیشن 4 در سال 2016 معرفی شد .کنسول دارای پردازنده گرافیکی با توان 4.2 ترافلاپ است و گزینه‌ای ایده آل برای اجرای بازی‌‌ها در حالت 4k ست، گیمرها از پلی استیشن پرو بهترین کنسول برای اجرای بازی ها در حالت 1080p استفاده می‌کنند. با وجود اینکه توان محاسباتی پردازنده گرافیکی در این کنسول نسبت به نسخه استاندارد به دو برابر شده است، اما توسعه دهندگان معتقدند این افزایش توان محاسباتی با پهنای باند حافظه کافی همراهی نشده است. درواقع افزایش 512 مگابایتی میزان حافظه به 2 الی 4 برابر شدن حجم پیکسل‌ها کمکی نمی‌کند.

PS4 Pro-bazi-psn.ir

استودیو Namco Bandai در دو بازی Tekken 7 و بازی Soulcalibur 6 تلاش کرد تا از حداکثر قدرت کنسول‌ها استفاده کند. در حالی که این دو بازی روی پلی استیشن 4 پرو به حالت 60 فریم بر ثانیه در 1080p اجرا می‌شوند، اما پلی استیشن 4 قادر به اجرای این بازی‌ها در این حالت نیست و در حالتی ضعیف‌تر این عناوین را اجرا می‌کند.

بازی Ace Combat 7 نیز که مبتنی بر موتور گرافیکی Unreal Engine 4 است  نیز به‌صورت 1080p روی نسخه استاندارد پلی استیشن 4 اجرا نمی‌شود و برای اجرای آن در این حالت نیاز به پلی استیشن 4 پرو دارید.

 

حالت 1080p با فریم ریت بالاتر و عملکرد روان‌تر در پلی استیشن 4 پرو

در پلی استیشن 4 پرو امکانی فراهم شده تا بازی را در حالت 1080p با فریم ریت بالاتر و عملکرد روان‌تر اجرا کرده یا در حالت 4K بازی کنید. در بازی Anthem اجرای بازی در حالت فول اچ‌دی روی پلی استیشن 4 پرو بهترین تجربه را در میان چهار کنسول در اختیارمان قرار داده است. بازی Anthem روی پلی استیشن 4 پرو به صورت قفل شده روی 30 فریم بر ثانیه حالت 1080p اجرا می‌شود.

بازی Call of Duty Black Ops 4 نیز بهترین عملکرد را روی پلی استیشن 4 پرو داشته است. بازی Bloodstained نیز با فریم ریت متغیر روی پلی استیشن 4 اجرا می‌شود، اما در پلی استیشن 4 پرو فریم ریت روی 60 فریم بر ثانیه قفل شده است.

 

قدرت پلی استیشن 4 پرو

عناوین جدید به صورتی ساخته می‌شوند که از قدرت پلی استیشن 4 پرو برای ارائه 60 فریم بر ثانیه استفاده کرده و کیفیتی به مراتب بهتر نسبت به نسخه 30 فریم ریت بر ثانیه پلی استیشن 4 به گیمرها ارائه دهند.

 سازندگان بازی روی ارائه عناوین با نرخ فریم بالاتر در پلی استیشن 4 پرو تمرکز کرده‌ که ضعف پردازنده و محدودیت پهنای حافظه رم نیز تاثیر مستقیمی روی چنین تصمیماتی داشته است.

در مجموع گیمرهایی که بازی را روی 1080p اجرا کنند لذت بیشتری از تجربه گیم‌پلی روان بازی خواهند داشت و با افت فریم روبه‌رو نخواهند شد.

هر روزه شاهد بازی‌های جدیدی هستیم که به دلیل نیاز به سخت افزار قدرتمندتر در حالت 1440p یا 1080p اجرا می‌شود. البته بازی‌هایی نیز عرضه می‌شوند که از هر دو حالت 1080p و 4K نیز برخوردارند،گیمرها برای تجربه بهتر و برخورداری از فریم ریت بالاتر به سراغ گزینه 1080p یا حالت عملکرد می‌روند.

حالت 4K

حالت 4K به معنی اجرای بازی در رزولوشن 3840 در 2160 پیکسل. در پلی استیشن 4 پرو حالتی وجود دارد به این صورت که اگر نمایشگر یا تلویزیون حداکثر از حالت 1080p پشتیبانی کند کنسول قادر است در تئوری با کاهش تعداد پیکسل‌ها خروجی به مراتب بهتری را ارائه دهد، اما در عمل مشخص شده که چنین اقدامی تصاویری مه‌آلود یا غیرشفاف را تولید می‌کند.

در نتیجه

پلی استیشن 4 پرو عملکرد خوبی نسبت به نسخه استاندارد روی نمایشگرها با خروجی‌های متفاوت دارد. اگر نمایشگر یا تلویزیونی با حداکثر خروجی 1080p داشته باشید پلی استیشن 4 پرو گزینه بهتری است، زیرا کیفیت خروجی بهتر و امکان اجرای بازی با فریم ریت بالاتر تجربه بازی‌ با کیفیتی را برای شما به ارمغان می اورد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*