bazi-psn.ir

نحوه فعال سازی قابلیت Boost Mode درPlayStation 4 Pro

قابلیت Boost Mode

قابلیت Boost Mode باعث می‌شود تا بازی‌هایی که قبلا برای پلتفرم نسل هشتمی این شرکت عرضه شده‌اند ولی بروزرسانی را برای بهره بردن از قدرت بالاتر پلی‌استیشن 4 پرو دریافت نکرده‌اند بتوانند گیم‌پلی روانتری را ارائه دهند.

Boost Mode PS4-bazi-psn.ir

قابلیت بوست مُد در پلی استیشن 4 پرو

اگر PS4 پرو دارید،بهتر است قابلیت Boost Mode آن را فعال کنید. قابلیت بوست مُد یکی از بزرگترین مزایایی است که می‌تواند نظر شما را جلب کند.

بسیاری از بازی‌هایی که حتی در PS4 اولیه هم نسبت به اجرای ۳۰ fps ناتوان به نظر می‌رسیدند، حالا با فعال سازی قابلیت Boost Mode به راحتی می‌توانند در ۶۰ fps اجرا شوند. بازی‌های ۱۵ fps مذکور هم به راحتی قادر به رسیدن به ۳۰ fps هستند. سونی حتی می‌گوید که زمان بارگذاری هم می‌تواند کاهش یابد .

 GPU کنسول PS4 Pro خیلی سریع‌تر  و سرعت RAM نسبت نسخه‌ی قبلی PS4 (و مدل اسلیم آن)۲۴ درصد افزایش یافته است.سونی تایید کرده که قابلیت Boost Mode بخشی از فرم‌ور بتاست و گفت: قابلیت بوست مُد به پردازنده و پردازنده گرافیکی PS4 Pro امکان می‌دهد سریع‌تر کار کنند تا برخی از بازی‌های PS4 که پیش از نسخه پرو عرضه شده‌اند، روان‌تر اجرا شوند. بازی‌هایی که فریم ریت متغیر دارند احتمالا با فریم ریت بالاتری اجرا می‌شوند و ممکن است زمان لود شدن برخی بازی‌ها کوتاه‌تر شود.

غیر فعال کردن قابلیت بوست مُد

قابلیت Boost Mode فریم ریت بازی‌هایی که پیش از PS4 Pro عرضه شده‌اند بهبود میبخشد. اگر هرگونه تاثیر نامطلوب در بازی دیدید، لطفا این قابلیت را غیرفعال کنید. این قابلیت کمک می‌کند در بازی‌های سنگین که دچار افت فریم می‌شوند، کاربر فریم ریت بالاتری داشته باشد.

البته این قابلیت نمی‌تواند فریم ریت بازی‌هایی را که روی 30 فریم بر ثانیه قفل شده‌اند، به بیش از این مقدار افزایش دهد. این ویژگی مقدار فریم ریت را دائما در یک سطح حفظ می‌کند. قابلیت بوست مُد همچنین به بازی‌های دارای رزولوشن متغیر امکان می‌دهد به‌طور پایدار در رزولوشن 1080p اجرا شوند.

چگونه قابلیت Boost Mode  را فعال کنیم؟

قابلیت Boost Mode به صورت پیشفرض در PS4 Pro فعال نیست .

برای انجام این کار ابتدا دستگاهتان را به روز رسانی کنید . قابلیت بوست مُد در به‌روز رسانی ۴٫۵۰ معرفی شد، پس برای استفاده از این قابلیت باید این نسخه یا نسخه‌های بالاتر نرم‌افزار پلی استیشن را داشته باشید.

  • به Settings سیستم بروید.
  • وارد بخش System شوید.
  • تیک گزینه‌ی Boost Mode را بزنید.

چگونه کارایی کنسول PS4 پرو را بالا ببریم؟

شما با فعال کردن قابلیت Boost Mode ، در بخش تنظیمات کنسول می توانید در برخی از عناوین کارایی کنسول خود را افزایش دهید.  این ویژگی بر روی اکثر عناوین بسته به نوع موتور بازی سازی و کدنویسی بازی تاثیر گذار خواهد بود. به طور میانگین می توان افزایش کارایی 14 درصد را با فعال کردن قابلیت بوست مُد انتظار داشت

در شرایطی که Knack و Killzone Shadow Fall تنها از 14 درصد افزایش قدرت استفاده کرده‌اند، بازی‌های دیگری همچون Project CARS، Assetto Corsa و F1 2016 چیزی حدود 38 درصد ارتقای سطح گرافیکی را تجربه کرده‌اند.

آزمایش‌های انجام شده نشان از این دارد که قابلیت Boost Mode بار پردازشی بیشتری را برعهده پردازنده اصلی و پردازنده گرافیکی قرار می‌دهد. حتی دیده شده که افزایش سرعت پردازنده اصلی در این حالت می‌تواند زمان مورد نیاز برای بارگذاری بازی را کاهش دهد

اجرای بازی های PS4 بر روی PS5 چه تفاوتی خواهد داشت؟

استفاده از قابلیت Boost Mode  در پلی استیشن 5 است و همچنین بهره مندی از سخت افزار قوی تر. قابلیت بوست مُد کنسول پلی استیشن ۵ منجر با افزایش کیفیت بازی های پلی استیشن ۴ خواهد شد.

سونی اعلام کرده است در درجه اول قابلیت  Boost Modeبیشتر به نفع بازی هایی خواهد بود که نرخ فریم ثابتی ندارند و دائما در نوسان هستند و به بهانه استفاده از سخت افزار قدرتمند پلی استیشن 5 می توانند به بالاترین درجه عملکرد برسند و کارایی بهینه خود را نمایش دهند. بازی هایی مانند GOD OF War که نرخ فریم متغیری دارند با اجرا بر روی پلی استیشن 5 به نرخ فریم ثابت 60 می رسند.

استودیو بزرگ Naughty Dog به طور رسمی اعلام کرده است که تمام عنوان هایی که برای کنسول پلی استیشن 4 عرضه کرده بود بر روی پلی استیشن 5 قابل بازی خواهد بود و قابلیت Boost Mode می توانند به کیفیت بصری بالاتری دست پیدا کنند، رزولوشن عنوان ها ارتقا پیدا خواهند کرد و به Frame Rate پایدارتری برسند.

توضیحات رسمی سونی در مورد این مُد جدید که با آپدیت 4.5 پلی استیشن 4 برای تمام کاربران

قابلیت بوست مُد برای فراهم کردن عملکردی بهتر برای بازی هایی که نمی توانند از پردازنده و پردازشگر قوی تر و سریع تر PS4 Pro بهره ببرند طراحی شده است. این قابلیت تا حد زیادی فریم ریت بازی ها را بهبود می بخشد و می تواند عناوین مبتنی بر 30 یا 60 هرتز را پایدارتر کند.

با توجه به هر بازی، فرکانس افزایش یافته پردازشی می تواند سرعت بارگذاری آن بازی را نیز افزایش دهد. ناگفته نماند که قابلیت Boost Mode هیچ ضمانتی برای بهبود عملکرد تمام بازی ها ارائه نمی کند و خاموش کردن آن به معنای امکان تجربه آن عنوان به صورت کاملاً یکسان با نسخه استاندارد کنسول پلی استیشن 4 خواهد بود.

نتیجه گیری 

قابلیت Boost Mode اتفاق خوشایندی است که برای تجربه عناوین قدیمی تر و بازی هایی که در لیست پروی کنسول میان نسلی ژاپنی قرار نگرفته اند ارائه شده و تا حدودی انتظارات از یک سخت افزار قدرتمندتر را بر آورده می سازد. 

اخیرا بسیاری از بازی‌های جدید کم کم داشتند از حد توانایی‌های پلی استیشن ۴ اولیه فراتر می‌رفتند. در حالی که بعضی از بازی‌ها هنوز با نرخ فریم بر ثانیه‌ی ۱۵ اجرا می‌شدند، از این رو شرایط طوری بود که دستگاه عملاً بلااستفاده تلقی می‌شد. سونی با آگاهی از این موضوع بر روی PS4 پرو قابلیتی قرار داد تا اکثر بازی‌های قدیمی بتوانند با استفاده از این سخت‌افزار بهبود یافته سریع‌تر و روان‌تر اجرا شوند.

 

دیدگاه‌ها (0)

*
*