bazi-psn.ir

نحوه بکاپ گیری در پلی استیشن 4

بک اپ گیری در ps4

بکاپ گیری در پلی استیشن 4

از قابلیت‌های کنسول پلی استیشن 4، قابلیت بکاپ گیری از اطلاعات کنسول، با توجه به داغ شدن بحث کنسول‌های کپی‌خور و مسئله بازگرداندن آن‌ها به حالت اولیه سیو بازی‌ها است. اطلاعات داخل هارد PS4 برای هر گیمری بسیار با ارزش است همه اطلاعات شامل دیتای بازی های دیجیتال،سیو بازی ها،عکس و فیلمها یا  کنسول PS4 خود را عوض کنید و یا هارد آنرا ارتقاء دهید و لازم باشد اطلاعات را از PS4 قدیمی به کنسول جدید منتقل کنید.بنابراین عملیات بکاپ گیری در پلی استیشن 4 و ریستور کردن پلی استیشن 4 مانند بسیاری از پلتفرم های دیگر بسیار مهم و حیاتی ست.

آیا می‌توان قبل از Initialise کردن کنسول، از فایل سیو بازی‌ها کپی گرفت؟

برای انجام این کار شما 2 راه دارید؛ یا می‌توانید فایل سیو بازی‌های خود را در پلی استیشن پلاس آپلود کنید یا آن‌ها را در یک حافظه فلش سیو کنید.

 

 بکاپ گرفتن از اطلاعات پلی استیشن 4

ابتدا یک هارد اکسترنال با درگاه USB 3 با فرمت این هارد دیسک باید حتما exFAT یا FAT نیاز دارید تا اطلاعات  PS4 را به آن منتقل کنید.
ابتدا نرم افزار کنسول را به آخرین ورژن به روز کنید سپس هارد دیسک را از طریق کابل به درگاه USB کنسول پلی استیشن 4 متصل کرده به Settings منوی System را باز کرده و گزینه ی Back Up and Restore را انتخاب کنید. در حین عملیات بکاپ گیری و یا ریستور کردن به هیچ وجه کنسول PS4 شما نباید خاموش شود.

ریستور کردن پلی استیشن 4

برای این کار ابتدا نرم افزار کنسول را به آخرین ورژن به روز رسانی کنید سپس هارد دیسکی را اطلاعات را روی آن بک آپ گرفته بودید به کنسول متصل کنید و به Settings منوی System را باز کرده و گزینه ی Back Up and Restore را انتخاب کنید.

 آموزش نحوه ی بکاپ گیری از سیو بازی ها در پلی استیشن 4

 1.  ابتدا وارد تنظیمات کنسول شده و به منوی Application Saved Data Management بروید.
 2. با گزینه Saved Data on System Storage میتوانید فایل‌های سیو بازی‌ها در کنسول را بکاپ بگیرید.
 3. حال گزینه‌های آپلود به سرور پلاس، کپی روی فلش و پاک‌کردن فایل‌ها پیش روی شماست. برای آپلود فایل‌های خود، گزینه اول را بزنید. لیست بازی‌ها را پیش روی خود می‌بینید. بازی مورد نظر را انتخاب کنید.
 4. حال فایل سیو مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه Upload را بزنید. فرآیند آپلود بسته به حجم فایل شما از چند ثانیه تا چند ساعت متغیر است.
 5. سپس به صفحه اول منوی Application Saved Data Management بروید. برای کپی روی فلش، در منوی Saved Data on System Storage، گزینه Copy to USB Storage Device را بزنید.
 6. باقی مراحل، مانند آپلود فایل است. بازی و سپس فایل سیو را انتخاب می‌کنید و گزینه Copy را بزنید.
 7. میتوانید برای پاک کردن فایل سیوهای اضافی نیز گزینه Delete را انتخاب کنید.
 8. اگر قصد دارید از فایل سیو خود استفاده کنید، باید آن را دانلود یا از روی فلش کپی کنید. برای دانلود، در منوی Application Saved Data Management، گزینه Saved Data in Online Storage را بزنید.
 9. گزینه Download to System Storage را انتخاب و فایل‌های سیو درون فضای آنلاین خود را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید.
 10. برای کپی فایل‌ها از روی حافظه فلش، در قدم 11 گزینه Saved Data on USB Storage Device را انتخاب کنید.
 11. باقی مراحل مانند قبل است؛ بازی و فایل سیو را انتخاب و آن را روی کنسول کپی کنید.

 اشتراک پلاس و بکاپ گیری پلی استیشن 4

برای آپلود و دانلود فایل‌های سیو در سرورهای پلی استیشن، حتما باید اشتراک پلاس داشته باشید. اگر فایل‌ها را در گذشته آپلود کرده‌اید و اکنون اشتراک پلاس ندارید، نمی‌توانید آن‌ها را دانلود کنید.

دسترسی به بکاپ پلی استیشن 4

فایل سیو شده شما مختص اکانت PSN شماست و قابل انتقال به دیگران نیست. پس برای دسترسی به و استفاده از فایل‌های سیو خود، حتما باید با اکانت PSN خود وارد کنسول شوید.پس فرد دیگری نمی‌تواند از فایل سیو شما استفاده کند و فایل‌های سیو شده با ریجن مرتبط هستند و نمی‌توان آن‌ها را به ریجن دیگر منتقل کرد.

بکاپ گیری در کنسول های پلی استیشن 4 کپی خور

در کنسول‌های کپی‌خورشده و هکی نمیتوانید از فایل های خود بکاپ بگیرید. دلیل این امر، سه مورد ذکر شده است که باعث می‌شود تا فایل‌های بکاپ‌گرفته‌شده، تنها مختص به همان دستگاه پلی استیشن باشند و پس از بازگرداندن کنسول به حالت اولیه نیز کاربردی نیستند. و همچنین شما نمی‌توانید کنسول کپی‌خورشده را به اینترنت وصل کنید یا برای آن اشتراک پلاس تهیه کنید.

تروفی ها پس از بکاپ گیری

 تروفی های شما با بکاپ گیری به کنسول جدید منتقل نمی شوند و برای بازگرداندن آنها از طریق  PSN  مراحل زیر را دنبال کنید:
OPTIONS button, and then select [Sync with PlayStation™Network]

دیدگاه‌ها (0)

*
*