bazi-psn.ir

منظور از دی ال سی چیست؟ ؟

DLC چیست

دی ال سی چیست؟

شاید برای شما پیش اماده باشد که با کلمه DLC برخورد کنید و از خود بپرسید دی ال سی چیست؟در دنیای بازی ، DLCها، بسته‌های الحاقی و آپدیت‌ها نقشی به اندازه خود بازی‌ها دارند و اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از انتشار همه‌ی بازی‌های کامپیوتری برتر و محبوب، یک یا چند دی ال سی منتشر می‌شود که میتواند بازی شما را لذت بخش‌تر و جذاب‌تر کند.

معنی دی ال سی چیست؟ DLC (Downloadable Content) یا بسته الحاقی، به معنی «محتوای قابل دانلود» است محتوایی اضافه‌ که پس از عرضه بازی توسط شرکت سازنده آن ارائه میشود.محتوایی بیشتر برای یک بازی ویدیویی است که در اکثر مواقع به صورت دیجیتال عرضه میشود و باید برای آن هزینه‌ای نیز پرداخت کرد. DLC بسته به نوع بازی می‌تواند مرحله ،سلاح ، لباس و یا چیزهایی از این قبیل را به بازی شما اضافه میکند ممکن است یک بازی را کامل کند یا بخش جدیدی به بازی مانند یک خط داستانی جدید اضافه کند. اولین بازی شامل DLC بازی Total Annihilation ست که در سال 1997 عرضه شد و واحدها، نقشه و خط داستانی جدیدی را پس از عرضه دریافت کرد.

DLC در انحصار بازی‌های ویدیویی نیست و در فیلم‌ها ، موسیقی‌ها ، کتاب‌های «آن ین» و … نیز کاربرد دارد. ولی می‌توان گفت استفاده اصلی آن در صنعت بازی است.

آیا به DLC نیاز داریم؟

در نسل هشتم، DLC تبدیل به بخشی ضروری از صنعت گیم تبدیل شده است. DLC می‌تواند یک بازی را تبدیل به سرویس و عمر آن را تا چندین سال افزایش دهد که در بازی‌های آنلاین، بخشی حیاتی برای فروش بیشتر و افزایش تعداد بازیکنان است.

درآمد زایی شرکت ها با DLC

علاوه بر افزایش عمر بازی در بازی‌های آنلاین، DLC می‌تواند بخش‌های جدیدی به بازی‌های داستان محور اضافه کند و بعد جدیدی از داستان بازی را به نمایش بگذارد یا خط داستانی بازی را ادامه دهد. اکنون DLC و خدمات پس از عرضه بازی‌ها، به عنوان روش جدیدی برای کسب درآمد بیشتر توسط شرکت‌های بازی بعد از عرضه بازی یاد کرد، اگرچه DLCهای رایگانی هم وجود دارند اما چیز قابل توجهی را به شما ارائه نمی‌کنند پس دی ال سی ها یکی از بهترین منابع کسب درآمد بازی‌ها است و بسیاری از شرکت‌ها حداقل یک بازی آنلاین با DLCهای فراوان دارند که ضامن تداوم کسب درآمد آن‌ها است و با توجه به اینکه به ندرت قیمت آن‌ها بیشتر از 20 دلار می‌شود، بین بازیکنان نیز محبوبیت زیادی دارند.

انواع DLC

برخی از DLC ها رایگان هستند اما چیز قابل توجهی را به شما ارايئه نمی‌کنند.

نوعی دیگر از دی ال سی به نام «سیزن پس» وجود دارد که تمامی محتواهای قابل دانلود برای یک بازی را در دسترس شما قرار می‌دهد.

DLCها اغلب به صورت «آن ین» خریداری و مورد استفاده قرار می‌گیرند هرچند بعضی بازی‌ها هنگام عرضه دارای کدی هستند که با وارد کردن آن کد می‌توانید از محتوای اضافه استفاده کنید.

نوع دیگری از دی ال سی نیز وجود دارد که با پیش‌خرید بازی‌ها در اختیار کاربر قرار می‌گیرد به گونه‌ای که اگر شما بازی را پیش‌خرید کنید امتیازهایی در اختیار شما قرار می‌گیرد که افرادی که بازی را به صورت عادی و در زمان مقرر نهیه می‌کنند از آن بی بهره خواهند بود.

DLC بازی های اکشن

بازی اکشنی که دارای بخش آنلاین پر مخاطب باشد، انگیزه خوبی را برای عرضه DLCهای متعدد به وجود می آورند. خیلی ها برای اینکه ساعت های پر هیجانی را در حالت آنلاین سپری کنند، حاضر هستند که قسمت های جدید را یداری کنند. قسمت هایی که اغلب شامل چند نقشه و چند سلاح بیشتر می شوند. برخی از این DLCها به قدری با ارزش و پر طرفدار هستند که می توانند فروش یک بازی را بیش از حد انتظار کنند.

DLC های ساخته شده توسط کاربران

بسته‌های الحاقی بازی‌ها صرفاً توسط سازنده‌ی اصلی بازی تولید نمی‌شود بلکه ممکن است گیمرها و برنامه‌نویسان علاقه‌مند به یک بازی، خودشان دست به کار شده و مواردی را به بازی اضافه کنند و به شکل DLC در اختیار دیگر کاربران قرار دهند. البته به این نوع محتوای قابل‌دانلود، معمولاً DLC گفته نمی‌شود بلکه از واژه‌ی اختصاری Mod که مخفف Modification است برای اشاره به این بسته‌های الحاقی استفاده می‌شود. تلفظ صحیح این لغت، مادیفیکیشن است اما کاربران ایرانی معمولاً از واژه‌ی مود استفاده می‌کنند.

گسترش بازی ها با DLC

نمونه های زیادی از شرکت ها وجود دارند که از DLC برای بهتر کردن بازی ها استفاده می کنند.در بازی No Man’s Sky هنگام انتشار به دلیل نداشتن ویژگی‌ های وعده ‌داده ‌شده و محتوای متمایز مورد انتقاد زیادی قرار گرفت. این بازی از زمان انتشار خود تعداد زیادی نسخه رایگان DLC را ارائه داده است. مجموع این DLCها گیم پلی را گسترش داده، ویژگی های جدید را اضافه کرده، میزان محتوای آن را به میزان قابل توجهی افزایش داده و در کل بازی را لذت بخش‌تر کرده است.

وارد کردن کد DLC را در پلی استیشن 4

  1. در صفحه اصلی وارد فروشگاه پلی استیشن (PlayStation Store) شوید.
  2. به انتهای منوی سمت چپ رفته و گزینه Redeem Code را انتخاب کنید.
  3. کد 12 رقمی DLC خود را وارد کنید و عبارت Continue را بزنید.
  4. خرید خود را تأیید کنید.
  5. حال DLC به صفحه بازی شما اضافه شده و می‌توانید آن را دانلود کنید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*