bazi-psn.ir

مقایسه انواع ps4

مقایسه انواع ps4 پرو و پلی استیشن 4 اسلیم

مقایسه انواع ps4پلی استیشن 4 (PS4) از نسل هشتم کنسول بازی خانگی است و توسط Sony Interactive Entertainment توسعه یافت. در تاریخ 20 فوریه 2013 به عنوان جانشین پلی استیشن 3 اعلام شد.به طور کلی سه مدل مختلف کنسول پلی استیشن 4 وجود دارد. در تاریخ 7 سپتامبر سال 2016 سونی دو بازبینی سخت افزاری پلی‌استیشن 4 را منتشر کرد.یک نسخه اسلیم و یک نسخه Pro با یک GPU ارتقا یافته و نرخ بسامد CPU بیشتر برای پشتیبانی از بازی‌های 4K بر روی عنوان‌های پشتیبانی شده است. پس از معرفی مدل اسلیم، این مدل را جایگزین مدل اصلی شد. در نتیجه، در حال حاضر تنها دو مدل اسلیم و پرو توسط سونی ساخته می‌شوند.در ادامه به مقایسه انواع ps4 پرو و ps4 اسلیم میپردازیم.

پلی استیشن 4 اسلیم  (Playstation 4 Slim)

Playstation 4 Slim-bazi-psn.ir

Playstation 4 Slim

ابعاد اسلیم 30درصد کوچک‌تر شده است و خروجی صدای اپتیکال حذف شده است. درایو بازی اسلیم Blu-ray / DVD-ROM است و خروجی تصویر آن، فرمت 4K را پشتیبانی نمی‌کند. پردازشگر اصلی و گرافیکی در این مدل تغییر نکرده و از قدرت مدل قبلی بهره‌مند است.
به‌واسطه‌ی پورت LAN یا اتصال بی‌سیم Wi-Fi به اینترنت متصل می‌شود که کاربر با عضویت در شبکه‌ی PSN و پرداخت هزینه، بازی‌های مورد نظر خود را خریداری و دانلود و یا آنلاین با بازی کند. پورت‌های USB از نوع 3.0 هستند. خروجی تصویر، پورت HDMI است و کیفیت Full HD را پشتیبانی می‌کند.
 این مدل، دارای کد CUH-2216A است و از حافظه‌ی داخلی 500 گیگابایتی بهره‌مند است. درنتیجه امکان نصب بازی‌های متعددی روی کنسول وجود دارد.

پلی استیشن 4 پرو  (Playstation 4 Pro)

Playstation 4 Pro-bazi-psn.ir

Playstation 4 Pro

پلی استیشن 4 پرو از رزولوشن 4K پشتیبانی می‌کند که چهار برابر بیشتر از 1080p است و در نتیجه، توان پردازش گرافیکی بیشتری دارد. این کنسول دارای یک پردازنده گرافیکی با قدرت 4.2 ترافلاپ و سرعت کلاک 911MHz بر اساس میکرو-معماری پولاریس از کمپانی AMD است. این کنسول نیز پردازنده هشت هسته‌ای Jaguar از AMD را دارد.

مدل Pro به واسطه‌ی پورت LAN یا اتصال بی‌سیم Wi-Fi به اینترنت متصل می‌شود و کاربر می‌تواند با پرداخت هزینه و عضویت در شبکه‌ی PSN از امکانات آنلاین بازی‌ها بهره‌مند شود. پرو از اینترفیس SATA III استفاده می‌کند. در نتیجه، اگر هارد این کنسول را با یک هارد SSD جایگزین کنید، سرعت کنسول چند برابر میشود. تمام مدل‌های پلی استیشن 4 پرو دارای هارد 1TB هستند که امکان نصب و راه‌اندازی بازی‌های متعددی را برای گیمرها فراهم می‌کند.


مقایسه پلی استیشن 4 و پلی استیشن 4 اسلیم

قدرت گرافیکی پلی استیشن 4 پرو ، 2.2 برابر بیشتر از پلی استیشن 4 اسلیم است. فرکانس تولیدی پرو 2.1GHz است که 500MHz بیشتر از پلی استیشن 4 اسلیم است. پرو دارای 8GB رم GDDR5 است که در پلی استیشن 4 اسلیم یافت می‌شود اما از 1GB رم DDR3 نیز برای استریم ویدیوهای 4K استفاده می‌کند.
کنسول پلی استیشن 4 پرو از مدل اسلیم بزرگ‌تر و سنگین‌تر است و از نظر ظاهری، شباهت بیشتری به مدل اصلی دارد. این کنسول دارای هارد SPDIF برای اتصال ساندبارهای اپتیکال و سه پورت USB 3.1 است.

تفاوت پلی استیشن 4 و پلی استیشن 4 اسلیم، پشتیبانی مدل پرو از رزولوشن 4K است. اگرچه پلی استیشن 4 پرو روی تلویزیون‌های 1080p عملکرد بهتر و فریم‌ریت بیشتری دارد، ولی قدرت واقعی آن را در یک تلویزیون 4K می‌توانید مشاهده کنید. اگر نمایشگر 4K دارید، حتما یک پلی استیشن 4 پرو پیشنهاد بهتری ست .

دیدگاه‌ها (0)

*
*