bazi-psn.ir

دیجیتال در برابر استاندارد؛ مقایسه‌ی PS5 DIGITAL EDITION با PS5

مقایسه‌ی PS5 DIGITAL EDITION با PS5 Standard

در این مقاله به مقایسه‌ی PS5 DIGITAL EDITION با PS5 Standard خواهیم پرداخت .بین کنسولهای PS5 و PS5 Digital Edition دو تفاوت اساسی وجود دارد: اولین تفاوت  وجود دیسک درایو است و دومین تفاوت قیمت. نسخه‌ی تمام دیجیتال PS5 دارای دیسک رایو نخواهد بود و به قیمت £359.99/$399.99/€399.99 عرضه میشود. در سوی دیگر نسخه‌ی استاندارد PS5 دارای دیسک درایو می‌باشد و به قیمت £449.99/$499.99/€499.99عرضه میشود.

 

با توجه به این اوصاف می‌شود فهمید که تفاوت اندکی بین PS5 DIGITAL EDITION با PS5 Standard وجود دارد، هر دو کنسول قدرت سخت‌افزاری مشابه و یکسانی دارند و تنها تفاوت کلیدی نبود دیسک درایو در نسخه‌ی تمام دیجیتال PS5 و به تبع آن قیمت پائین‌تر آن می‌باشد. فقدان دیسک درایو در نسخه‌ی تمام دیجیتال PS5 یک مزیت دارد و یک عیب!

مزیت آن قیمت و شکل ظاهری بهتر است و عیب آن نیز عدم امکان بهره‌گیری از بازی‌های فیزیکی می‌باشد . به دلیل نداشتن دیسک درایو شما نمیتوانید بازی‌های فیزیکی PS4 را بر روی PS5 تمام دیجیتال اجرا کنید. برای اجرای بازیهای فیزیکی PS4 باید از نسخه‌ی استاندارد PS5 استفاده کنید و جدای از این‌ها، به لطف 4K UHD Blu-ray disc drive می‌توانید فیلم‌های بلوری خودتان را بر روی PS5 پخش کنید و به عنوان یک پخش‌کننده‌ی چند رسانه‌ای کارا از آن بهره ببرید.

 

کدام مدل را باید بخرید؟

 

هر دو مدل انتخاب مناسبی هستند، اما انتخاب نهایی به سلیقه شما بستگی دارد . اگر همه‌ی بازی‌هایتان را دیجیتالی تهیه می‌کنید، منطقی است که نسخه‌ی تمام دیجیتال PS5 را تهیه کنید تا هم قیمت پائین‌تری را متحمل شوید و هم کنسول اندکی شکیل‌تر را صاحب شوید.

اما این را در نظر بگیرید که با این انتخاب در حقیقت خودتان را برای همیشه از تجربه‌ی بازی‌های فیزیکی محروم کرده‌اید چرا که کنسول شما توان اجرای آن‌ها را نخواهد داشت، از طرفی اگر بازی‌های فیزیکی PS4 نیز داشته باشید بر روی PS5 تمام دیجیتال قابل استفاده نخواهند بود.

مقایسه انواع ورژن ps5

نسخه‌ی استاندارد PS5 آزادی عمل بیشتری به شما خواهد داد. شما می‌توانید از ترکیب بازی‌های فیزیکی و دیجیتالی لذت ببرید. بازی‌های فیزیکی PS4 خودتان را بر روی PS5 اجرا کنید و به عنوان یک پخش‌کننده‌ی چند رسانه‌ای قدرتمند از کنسول خودتان استفاده کنید.

خب دوستان نظرتان چیست؟ شما کدام مدل را ترجیح می‌دهید؟ نسخه‌ی تمام دیجیتال یا استاندارد؟ لطفاً با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

 

دیدگاه‌ها (0)

*
*