bazi-psn.ir

قابلیت کوئیک ریزوم در کنسول های نسل نهمی ایکس باکس

X-BOX-Quick-Resume -bazi-psn.ir

قابلیت Quick Resume

یکی از جالب‌ترین و جذابترین ویژگی‌های نسل جدید ایکس باکس ، قابلیت Quick Resume است. این قابلیت به گیمران اجازه میدهد بتوانند یک بازی را از آخرین نقطه ا‌ی که بسته‌اند، بارگذاری و اجرا نمایید.

همچنین قابلیت Quick Resume به گیمران امکان اجرای همزمان چند بازی را میدهد و به‌سادگی و در کمترین زمان ممکن بتوانند بین آن‌ها جابه‌جا شوند.  این قابلیت به شما اجازه میدهد بین اپلیکیشن ها و بازی های مختلف، در حداقل زمان ممکن جابجایی داشته باشید.

هنگامی که یک بازی را انتخاب می‌کنید، کنسول شما را مستقیما به همان نقطه‌ای می‌برد که قبلا تا همان نقطه بازی کرده بودید. پس شما برای شروع بازی ، دیگر لوگوی سازنده و ناشر نشسته و از منوهای مختلف را نمی بینید .

با خاموش کردن کنسول اختلالی در قابلیت کوئیک ریزوم ایکس‌باکس سری ایکس ایجاد نمیشود. یعنی، بعد از خاموش کردن کنسول همچنان می‌توانید مستقیما به داخل بازی رفته و بدون معطلی خاصی شروع به ادامه ی بازی کنید.

Quick-Resume-bazi-psn.ir

افزایش سرعت لودینگ بازی‌ها

قابلیت Quick Resume، به شدت به حافظه SSD این کنسول وابسته است و باعث میشود سرعت لودینگ بازی‌ها به شکل چشم‌گیری افزایش می یابد.

تشخیص قابلیت Quick Resume

کاربران کنسول های نسل نهمی ایکس باکس میتوانند مشاهده کنند که بازی‌شان از قابلیت کوئیک ریزوم بهره می‌برد یا خیر؟

برای مشاهده این ویژگی

به بخش My Games and Apps بروید و به دنبال Quick Resume باشید.

حتی می‌توانید اطلاعات ذخیره شده توسط قابلیت کوئیک ریزوم را حذف کنید.

قابلیت کوئیک ریزوم در بالا سمت راست تصویر نمایش داده می‌شود. ای علامت یادآور این است که برای لود بازی‌ها نباید مدت زمان زیادی انتظار کشید.

عملکرد قابلیت کوئیک ریزوم

رسانه گیم‌اسپات اعلام کرد که مدت زمان جابه‌جایی بین بازی‌ها حدود پنج تا هشت ثانیه میباشد. همچنین قابلیت کوئیک ریزوم توانایی باز نگه داشتن همزمان 6 بازی را دارد و بازی هفتم باعث میشود اولین بازی که در صف باز بوده به‌صورت خودکار بسته شود.

قابلیت Quick Resume در پلی استیشن 5

قابلیت کوئیک ریزوم مخصوص کنسول های ایکس باکس میباشد و در حال حاضر پلی استیشن ۵ چنین قابلیتی را ندارد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*