bazi-psn.ir

فعال سازی تایید دو مرحله‌ای اکانت پلی استیشن

دومرحله ای کردن اکانت ps4 و ps5

تایید دو مرحله‌ای اکانت پلی استیشن

از راه‌هایی که امنیت حساب کاربری پلی استیشن را به صورت محسوسی افزایش می‌دهد، فعال سازی تایید دو مرحله‌ای اکانت پلی استیشن می‌باشد. با فعال سازی تایید دو مرحله‌ای پلی استیشن امنیت حساب‌های کاربری بالاتر میرود و مانع از هک شدن حساب توسط هکرها می‌شود.

سونی آخرین شرکتی بود که در نهایت تصمیم گرفت تا تایید دو مرحله‌ای را به کاربران خود ارائه کند. هربار که سعی کنید وارد حساب کاربری خود شوید، سرورهای پلی استیشن با ارسال یک کد از طریق پیامک به شماره شما با شما ارتباط برقرار می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کند که فرد دیگری درحال استفاده از اطلاعات حساب شما نباشد.

نحوه فعال کردن تایید دو مرحله‌ای در پلی استیشن 4

  1. پس از ورود به حساب کاربری پلی استیشن خود از منوی‌های سمت چپ در بخش Account بر روی گزینه Security یا امنیت کلیک کنید. از بخش Two Step Verification یا تایید دو مرحله‌ای بر روی گزینه ویرایش یا Edit را انتخاب کنید.در اکانت پلی استیشن باید گزینه Activate را انتخاب کنید.          از این پس برای ورود به هر یک از کنسول‌های تولید شده سونی با این حساب کاربری پلی استیشن، نیاز به وارد کردن کد ارسال شده به موبایل خود را دارید،با انتخاب گزینه Continue فرآیند فعال سازی تایید دو مرحله ای اکانت پلی استیشن را ادامه دهید.
  2. شماره تلفن خود را با (کد کشور ایران ۹۸+) بدون ۰ اول وارد نمائید و گزینه  Continue را انتخاب کنید.
  3. حال کدی از طریق تلفن همراهتان دریافت خواهید کرد کد را وارد کنید و گزینه Verify را انتخاب کنید.

تایید دو مرحله‌ای PS4 با موفقیت انجام شد.

پلی استیشن شما را خودکار از اکانت خارج میکند و شما باید دوباره نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید. این بار بعد از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور سرورهای پلی استیشن به شماره موبایل شما پیامکی حاوی کد تایید ارسال میکنند شما با وارد کردن کد دوباره وارد اکانت خود میشوید.

غیرفعال کردن تایید دو مرحله ای اکانت پلی استیشن

برای غیرفعال کردن تایید دو مرحله‌ای PS4 خود می‌توانید

وارد منوی Settings شده و به منوی Account Management بروید. سپس وارد منوی Account Information شوید و وارد صفحه  Security شوید.در این صفحه گزینه 2-Step Vertification  را انتخاب کنید .(مشاهده ی عبارت active در Status به معنای فعال بودن تایید دو مرحله ای است(.گزینه ی Status را انتخاب کنید.  وضعیت را از Active به Inactive تغییر دهید و گزینه  Confirm را انتخاب کنید.

تایید دو مرحله‌ای PS4 شما غیرفعال شد.

تغییر شماره تلفن همراه خود در تایید دو مرحله‌ای اکانت پلی استیشن

برای تغییر شماره تلفن همراه خود در تایید دو مرحله‌ای PS4 میتوانید

وارد منوی Settings شده و به منوی Account Management بروید. سپس وارد منوی  Account Information شوید و وارد صفحه  Security شوید.در این صفحه گزینه 2-Step Vertification  را انتخاب کنید .در صفحه باز شده از بخش Security گزینه 2-Step Verification را انتخاب و روی بخش Mobile Phone کلیک کنید.شماره موبایل خود را وارد کرده و Add را بزنید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از Remove شماره موبایل پیشین خود را حذف کنید.

در قسمت Backup Codes ۱۰ کد موقت یکبار مصرف برای مواقعی که به هر دلیلی دسترسی به تلفن همراه خود ندارید موجود است پیشنهاد میکنیم این کد ها را برای مواقع اضطراری یادداشت کنید.

شما با غیر فعال کردن تایید دو مرحله‌ای PS4 و دوباره فعال کردن آن تا ۱۰ کد جدید به شما داده میشود.

فعال سازی تایید دو مرحله‌ای اکانت پلی استیشن اولین قدم برای جلوگیری از هک شدن اکانت psn شماست. سعی کنید اطلاعات خود را بروز و از رمز های عبور قوی که ترکیبی از حروف و اعداد با حداقل 8 کاراکتراست استفاده کنید.

 

دیدگاه‌ها (0)

*
*