bazi-psn.ir

رفع مشکل روشن نشدن PS5

تعمیر ps5

رفع مشکل روشن نشدن PS5

هر محصول دیجیتالی در سال نخست عرضه، ممکن است ایراداتی داشته باشد که با انتشار بروزرسانی‌های منظم از سوی شرکت سازنده، رفع می‌شود. یکی از ایراداتی که ممکن است در کنسول PS5 با آن رو شوید، عدم روشن شدن کنسول است. برای رفع مشکل روشن نشدن پلی استیشن 5 به این نکات توجه داشته باشید که

اگر کنسول روشن است و منو اصلی بالا نمی‌آید، کنسول را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید.

اگر کنسول روشن نمی‌شود، منبع تغذیه را تغییر دهید.

اگر کنسول در حین روشن بودن، حرارت بیش از اندازه‌ای را ایجاد می‌کند؛ باید بخش داخلی کنسول PS5 را تمیز کنید.

چرا پلی استیشن 5 روشن نمیشود؟

کنسول PS5 باگی دارد که می‌تواند باعث شود کاربر نتواند پس از ورود به حالت Rest Mode، کنسول را مجددا راه اندازی کند. با نگه داشتن دکمه Power به مدت ۱۵ ثانیه مشکل را حل کرد. اما میتواند دلایل دیگری داشته نیز باشد مثل 

  • مشکل منبع تغذیه
  • مشکل نرم افزاری سیستم عامل کنسول PS5
  • کثیفی داخل کنسول Ps5
  • مشکل سخت افزار داخلی کنسول PS5

اگر کنسولتان در حالت Safe Mode قرار گرفت، مشکل نرم افزاری دارد. اما اگر کنسولتان به کلی واکنشی نشان نمی‌دهد، باید به فکرتعمیر سخت افزار کنسول باشید.

راه حل هایی برای  حل مشکل روشن نشدن کنسول PS5 

راه حل هایی برای  حل مشکل روشن نشدن کنسول PS5، مواردی را بیان کردیم این موارد را حتما به ترتیب انجام دهید. این را در نظر بگیرید که در صورت حل شدن مشکلتان با هر یک از ترفند‌های زیر، مراحل دیگر را انجام ندهید.

1.پلی استیشن 5 را به صورت دستی ریبوت کنید. اگر کنسول بعد از ورود به حالت Rest Mode روشن نشد، دکمه Power را به مدت ۱۵ ثانیه فشار دهید. با این حرکت، کنسول ری استارت می‌شود و شما می‌توانید پیام هشدار مربوط به مشکل را مشاهده کنید.

2.تا زمانی که سونی بروزرسانی رفع این باگ را منتشر نکرده است، بهترین راه استفاده از حالت Rest Mode است.

3.سعی کنید دیسک یک بازی را داخل کنسول قرار دهید. اگر کنسولتان نسخه استاندارد است، دیسکی را به آرامی وارد کنسول کنید. به هیچ وجه این کار را با زور انجام ندهید و بگذارید خود کنسول، دیسک را دریافت کند. ممکن است پس از این کار، کنسول مجددا به صورت عادی راه اندازی شود.

4.منبع تغذیه را از برق بیرون بکشید. به موازات این موضوع، برای 30 ثانیه هم کابل مربوط به منبع تغذیه را از کنسول PS5 جدا کنید.

5.اگر کنسلوتان روشن شد، اما بالا نیاد؛ دکمه Power را تا زمانی که نوار چشمک زن LED خموش شود نگه دارید. منبع تغذیه را قطع کرده و کنسول PS5 را به مدت 20 دقیقه خاموش کنید. دوباره وصل کنید و سیستم را روشن کنید.

6.کابل برق را تعویض کنید. کابل برق پلی استیشن 5 همان کابل استاندارد IEC C7 است؛ می‌توانید از کابل برق پلی استیشن 4  و یا پلی استیشن 3 استفاده کنید. شاید مشکل از کابل برق باشد.

7.کنسول را به پریز دیگری متصل کنید. گاهی پریز برق موردنظرتان به خاطر استفاده نا به جا، مشکل پیدا کرده باشد. این مورد را هم حتما امتحان کنید.

8.پلی استیشن 5 را در حالت Safe Mode، ریبوت کنید. اگر کنسولتان می‌تواند روشن شود، آن را خاموش کرده و سپس دکمه Power را تا زمان صدای بوق دوم به گوشتان برسد، نگه دارید. با این کار وارد حالت Safe Mode می‌شوید. در اینجا، دکمه PS روی کنترلر را فشار دهید تا کنسول ریبوت شود.

9.به صورت دستی پلی استیشن 5 را بروزرسانی کنید. اگر می‌توانید این کار را در حالت Safe Mode انجام دهید. برای این کار کافی است آخرین نسخه سخت افزاری را از طریق USB روی کنسول نصب کنید.

10.تمیز کاری کنید , گرد و غبار یکی از دلایل مشکلات مربوط به روشن نشدن کنسول PS5 است. اگر مراحل بالا را انجام دادید و کنسول روشن نشد ، پلی استیشن 5 را تمیز کنید. طراحی جالب سونی باعث میشود، به راحتی قطعات کنسول را, از جمله صفحات روی آن را جدا کنید.

11.کنسول را در حالت Safe Mode ریست کنید. با این کار تنظیماتِ کنسول، به تنظیمات کارخانه برمیگردد و تمام اطلاعات شما پاک شود.

اگر تمام روش‌های بالا نتوانست مشکلتان را حل کند، به سراغ این کار بروید. 

دیدگاه‌ها (0)

*
*