bazi-psn.ir

جلوگیری از داغ کردن و خنک سازی ps5

خنک-سازی-ps5

جلوگیری از داغ کردن و خنک سازی ps5

کنسول های نسل نهم دارای سیستم خنک‌کننده به‌روز و کارآمدی هستند اما از رعایت این نکات ضروری برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد سخت‌افزار و خنک سازی ps5 و اکس باکس ضرر نخواهید کرد.چیدمان سیستم‌های گیمینگ کاملا سلیقه‌ای ست و در هر فرد میتواند متفاوت باشد و با توجه به بزرگ بودن ابعاد کنسول‌های نسل جدید، یافتن و تعیین یک محیط قرارگیری متناسب می‌تواند امری سخت باشد. چندین نکته وجود دارد که امر تهویه برای کنسول‌های جدید را ساده‌تر می‌کند. از جمله ای نکات

game room-bazi-psn.ir

نمونه اتاق بازی

کنسول را عمودی قرار بدهید

اگر به تصاویر تبلیغاتی مختلفی که از ایکس باکس سری ایکس/سری اس و کنسول PS5 منتشر شده‌اند دقت کنید متوجه میشوید که این دستگاه‌ها  به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به صورت عمودی قرار بگیرند. سیستم تهویه و خنک‌کننده در حالت ایستاده عملکرد بهتری  دارند.وال (طراح و مدیر بخش مهندسی مکانیکایکس باکس) معتقد است بخش تهویه روی ایکس باکس سری ایکس «70 درصد جریان هوای بیش‌تری را نسبت به کنسول‌های نسل‌های گذشته از خود عبور می‌دهد».

پس سعی کنید کنسول‌ خود را به صورت ایستاده قرار دهید.

 

فضای کافی برای کنسول فراهم کنید

بدترین کاری که می‌تواند با کنسول خود کنید این است که آن را در محیطی کوچک  کنار مودم اینترنت، آنتن ،تجهیزات الکتریکی زیاد و … وجود دارد قرار دهید. این کنسول‌ها به فضای کافی برای تنفس نیاز دارند

با توجه به توصیه‌های بهداشتی سال 2020 میلادی، فاصله کنسول خود را با سایر وسایل الکتریکی حفظ نمایید.

 

حالت کم‌مصرف کنسول

سونی و مایکروسافت برای کاهش تولید کربن خود اقداماتی را انجام داده اند من جمله آن‌ها قابلیت حالت کم‌مصرف (low-power mode) را به پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس اضافه کرده‌اند. این گزینه به کنسول شما کمک می‌کند که برق کمتری مصرف و گرمای کمتری هم تولید کند. در این حالت برای کاهش مصرف انرژی باید سرعت کندتر بالا آمدن و روشن شدن کنسول را پیش می آید. این حالت باعث می‌شود که کنسول شما مدام روشن و در حال کار کردن نباشد.

زمانی که کنسول اس شما در حالت کم‌مصرف خاموش شوند، به طور کامل از کار می‌افتند. اگر آن‌ها را در حالت مصرف پیش‌فرض قرار دهید ممکن است در ظاهر به نظر خاموش برسند اما باز هم قطعات در حال چرخش و کار کردن هستند. البته لازم به ذکر است که هیچکدام از این کنسول‌ها در حالت خاموش روی هر کدام از دو تنظیمات مصرف، داغ نخواهند کرد اما استفاده از حالت کم‌مصرف فرصت مناسبی برای کنسول شما فراهم می‌آورد که درصورتی که مورد استفاده قرار نگرفته‌اند، به استراحت بپردازند؛ بنابراین سعی کنید حالت کم‌مصرف کنسول را به عنوان حالت پیش‌فرض خود انتخاب کنید.

 

گردگیری معمولی کنسول

کنسول های گیمینگ طی سالیانی می‌تواند گرد و غبار به خود جذب کند. نیازی به خرید بسته یا کپسول‌های هوای فشرده نیازی نیست فقط کافی ست به مرور زمان و هر از چندگاه بدنه کنسول، اطراف آن و بخش تهویه آن را گرد گیری کنید  و از جمع شدن ذرات گرد و غبار را تا حدی بسیار زیادی جلوگیری کنید. گردگیری منظم اتاق قرارگیری کنسول هم می‌تواند در این جهت به شما کمک شایان‌توجهی ارائه کند. نیازی نیست وسواسی باشید تا درک کنید محل قرارگیری یک کنسول باید به اندازه رابط کاربری آن تمیز باشد!

 

دیدگاه‌ها (0)

*
*