bazi-psn.ir

مقاله: بررسی ویژگی های کنسول ps5

ویژگی های ps5

 

بررسی ویژگی‌های کنسول PS5

کنسول PS5 در تاریخ 12 نوامبر امسال یا 22 آبان امسال با قیمت 600 دلار و 500 دلار (نسخه دیجیتال ادیشن ) عرضه خواهد شد.در این مقاله قصد داریم به بررسی کنسول PS5 و ویژگی های آن بپردازیم. با همراه باشید.

این مقاله به صورت چند قسمت در این هفته منتشر میشود و امیدوارم مورد پسندکاربران عزیز سایت ما قرار بگیرد.با ما در ادامه این بررسی همراه باشید . 

 

بررسی کنسول PS5

کنسول PS5

ویژگی های کنسول PS5 از نگاه منتقدین:

از ویژگی هایی که در این مطلب بیان میشود می توان به صدای سه بعدی خروجی قابل تنظیم و تنظیمات تریگر های فوق العاده حساس (L2 R2) کنترلر که کاملا حس تنش رو به شما انتقال می دهند و نورمخفی زیر صفحه لمسی روی کنترل و بازخورد لرزش آن اشاره کرد .پیتر روبین یکی از نویسندگان سایت Wired که این تکنولوژی را تجربه کرده‌است، در مورد آن می‌نویسد:

«زمانی که این تکنولوژی با بلندگوهای پیشرفته کنترلر جدید ترکیب شود، بازخورد لرزش حالت حیرت انگیزی را فعال می‌کند. استودیو ژاپنی سونی چندیدن دموی کوتاه مختص به توضیح همین تکنولوژی طراحی کرده‌است و من آن‌ها را تجربه کردم. در یکی از این دمو ها کنترل شخصیتی را بر عهده داشتم که بر روی سطوح مختلف حرکت می‌کرد و تجربه تمام آن‌ها تجربه‌ای متمایز و غافلگیرانه بودند. در سطح شن و ماسه حس کندی به من منتقل شد و در گل و لای حس غوطه ور شدن را در دستانم تجربه کردم. در سطوح یخ، حس می‌کردم کنترلر با فرکانس بسیار بیشتری واکنش نشان می‌دهد و حس سر خوردن شخصیت کامل مشخص بود. وقتی به داخل استخر شیرجه زدم، حس مقاوت آب را در دستانم حس کردم و زمانی که از یک پل چوبی در حال عبور بودم، حس نبود تعادل به وجود آمد.»

در زیر ویدئوی معرفی کنترلر PS5 را میتوانید تماشا کنید:

 

 

معرفی کلی تنظیمات:

در ادامه ما شاهد این هستیم که چطور در بخش تنظیمات امکان این رو داریم که تغییرات دلخواه خودمون رو انجام بدیم. با رفتن به بخش Sound در Setting شما می تونید خروجی صدای کنسول رو تنظیم کنید که توسط ,هدست متصل شده به دسته صدا برای شما منتقل بشه یا اینکه صدا به صورت عادی از نمایشگر یا TV  شما پخش بشود .

همچنین گزینه ی جدیدی به کنسول اضافه شده است به نام صدای سه بعدی که شما میتوانید اون رو فعال یا غیر فعال کنید و امکان این وجود داره (با توجه به اینکه هر کسی حس متفاوتی نسبت به صدای سه بعدی داره) اون رو در 5 حالت مختلف قرار بده تا بهترین تجربه شنیداری را داشته باشید.

 

ps5-2

 

در بخش بعدی به سراغ صفحه لمسی و بخش شدت لرزش دسته میریم که داری چند حالت هست و برای کسانی که بیماری قلبی یا مشکلات دیگه ای دارند این امکان وجود داره که لرزش رو در حالت ضعیف یا خاموش قرار بدهند. همچنین می تونید صدای خروجی از اسپیکر دسته (کنترلر) خودتون رو تنظیم کنید و نور دسته خودتون رو مثل ps4 در حالت های کم نور یا پرنور قرار بدید. 

ps5-3

در مرحله بعدی به سراغ بخش Rest Mode یا Power Option میریم ,در اونجا سه حالت Optimaized Experience و Low power use و Custom mode رو مبینیم .

بررسی تنظیمات کنسول PS5:

Optimaized Experience :در این حالت امکان این وجود داره که اگه قصد دارید کنسول رو اپدیت کنید اون رو در حالت رست مود قرار بدید و کنسول آپدیت خواهد شد همچنین میتونید به صورت بی سیم و با برنامه PS App یا Remote play  کنسول را روشن کنید و  همینطور قابلیت شارژ دسته در این حالت وجود دارد. البته این قابلیت ها باعث می شود برق بیشتری هم مصرف شود.

 

Low power use: همطونطور که از اسم این بخش معلوم هست کمترین برق رو مصرف میکند و امکان اپدیت کنسول یا نصب اپدیت یا شارژ کنسول درش وجود نداره و چیزی حدود 0.5 وات (بسیار کم ) برق استفاده میکند.

Custom: در این بخش شما قابلیت اینو دارید که تنظیمات رو به صورت دلخواه خودتون انجام دهید.

در ادامه ویدیویی برای شما در صفحه قرار میدهیم که می تونید با تماشای اون به صورت دقیق متوجه این قابلیت ها بشید. ( پایان بخش اول )

ویدئوی بررسی کنسول PS5

دیدگاه‌ها (0)

*
*