bazi-psn.ir

آموزش نحوه تعویض باتری کنترلر PS4

PSآموزش-نحوه-تعویض-باتری-کنترلر4-bazi-psn.ir

تعویض باتری کنترلر پلی استیشن 4

کنترلر پلی استیشن 4 یا همان دوال‌شاک 4 از باتری برای ذخیره و استفاده انرژی بهره می‌برد. اگر متوجه شده‌اید که کنترلر  DualShock 4 شما مانند قبل شارژ نگه نمی‌دارد یا کار نمی کند نیازی نیست سریعا به فکر خریدن یک کنترلر جدید با قیمت بالا باشید . و احتمالا تعویض باتری آن، بهترین و ارزان ترین گزینه پیش روی شما باشد. تعویض باتری کنترلر پلی استیشن 4 باعث می‌شود شما 70 درصد در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

باتری موردنظر کنترلر این کنسول باید 3.7 ولت باشد. دقت داشته باشید که هر باتری 3.7 ولتی را نمی‌توانید جایگزین باتری کنترلر کنید. پس بهتر است اول مدل مربوطه را از روی توضیحات پشت کنترلرتان چک کنید.

Replacing-the-DualShock4-controller-battery-bazi-psn.ir

قبل از شروع به تعویض باتری کنترلر پلی استیشن 4 به نکات زیر توجه کنید

 • با باز کردن کنترلرها گارانتی این محصول از بین می رود پس اگر هنوز از زمان ضمانت آنها باقی مانده است بهتر است آنها را به شرکت ضمانت کننده ارسال کنید در غیر این صورت می توانید خودتان دست بکار شید .
 • فنر‌هایی که به دو دکمه L2 و R2 وصل شده اند بسیار کوچک هستند و در صورت گم شدن به سختی پیدا خواهند شد. پس قبل از شروع کار در یک فضا و مکان مناسب اقدام به تعویض باتری کنترلر کنید.
 • در بعضی از DualShock 4 ها، کابل روبانی قسمت لامپ کنترلر یک بند پلاستیکی آبی‌رنگ در اطراف دارد. یکی از این دو بند به سمت داخل و دیگری به سمت خارج است. اگر کنترلر شما این بند را نداشت، پس با دقت اطراف را بررسی کنید، تا دوباره به آن برسید. 

ابزارهای مورد نیاز برای تعویض باتری کنترلر پلی استیشن 4

برای تعویض باتری شما به

 • پیچ‌گوشتی فیلیپس شماره #۰۰
 • یک ابزار بررسی غیر ساینده
 • یک باطری ۳.۷ ولتی

نیاز دارید. 

به طور کلی دو نوع باتری برای این کنترلر تولید می شود که با توجه به شماره ساخت کنترلر، باید باتری خود را تهیه کنید.   نوع باتری مشابه است، اما اتصال‌دهنده‌ها متفاوت هستند. برای کنترلرهایی با شماره CUH-ZCT1E یا CUH-ZCT1U، به اتصال‌دهنده بزرگ نیاز دارید.مدل CUH-ZCT2 یا CUH-ZCT2U ، پلاگین کوچک‌تری دارند. 

مراحل تعویض باتری کنترلر پلی استیشن 4

 1. ابتدا باید 4 پیچی که پشت کنترلر دوال‌شاک هستند را باز کنید. این پیچ‌ها بسیار کوچک‌ هستند پس از باز کردن آن‌ها را در جای مناسبی قرار دهید.
 2. سپس صفحات کنترلر را از هم باز کنید .
 3. حال باید با اسپاجر به آرامی صفحات کنترلر را از یکدیگر جدا کنید.

برای این کار

مابین دو آنالوگ حرکتی، دقیقا کمی پایین‌تر از دکمه PS، درگاه یو‌اس‌بی را می‌توانید بیابید. در اولین مرحله باید اسپاجر را بین نوار نازکی که دو صفحه را از یکدیگر جدا می‌کند قرار دهید و به آرامی و با کمی زور درز این قسمت را باز کنید. سپس به سراغ دو دکمه R1 و L1 رفته از طریق درزهای آن، دو صفحه کنترلر را از یکدیگر جدا کنید.

 1. حالامی‌توانید به راحتی صفحات را از یکدیگر جدا کنید. فقط مواظب باشید، زیرا کابلی را خواهید دید که دو برد مربوط به نوارنورانی کنترلر را به یکدیگر وصل می‌کند. برای راحت‌تر شدن کار، کافی‌ست یک‌ طرف کابل را باز کنید.

باید طرفی که این صفحه به کنترلر وصل شده است را به یاد داشته باشید تا در انتها بتوانید باری دیگر آن‌ها را به یکدیگر وصل کنید.

 1. باتری قدیمی را جدا کنید و باتری جدید را درست همانطور که باتری قدیمی قرار گرفته بود، درجایش محکم کنید.
 2. حال باید مراحل قبل را معکوس انجام دهید تا دوباره صفحات به یکدیگر وصل شوند.

باتری‌ها اغلب از قبل شارژ در خود دارند؛ اگر کنترلر کار نکرد، قبل از اینکه هر چیزی را جدا کنید، آن را از طریق کابل شارژِ USB متصل کنید. تا زمانی که نوار روشن ظاهر می‌شود و می‌توانید کنسول را حین اتصال کنترل کنید، باتری شما برای استفاده مجدد بدون سیم به شارژی نیاز خواهد داشت.

این راه می‌تواند روش مناسبی برای جلوگیری از خرج‌های اضافه مربوط به خرید کنترلر جدید باشد. البته اگر تصور می‌کنید نمی‌توانید تعویض باتری کنترلر پلی استیشن 4 را خودتان انجام دهید، بهتر است کار را به فردی که در این زمینه مهارت دارد بسپارید تا خسارتی به کنترلرتان وارد نشود.

 

دیدگاه‌ها (0)

*
*