bazi-psn.ir

آموزش اجرای بازی های استیم روی XBOX SERIES X

XBOX SERIES X اجرای بازی های استیم روی-bazi-psn.ir

اجرای بازی های استیم روی ایکس باکس سری ایکس

نسخه‌ی آزمایشی مرورگر اج به‌تازگی برای ایکس باکس منتشر شده است و ظاهرا با اتکا بر روشی خاص می‌توان از طریق آن، بازی های استیم روی ایکس باکس سری ایکس را اجرا کرد.

اعضای اینسایدر ایکس باکس که به نسخه ی آزمایشی مرورگر اج کرومیوم (Microsoft Edge) روی کنسول های ایکس باکس دسترسی دارند، متوجه شده اند که می توانند از طریق این مرورگر وارد سرویس GeForce Now شوند و بازی های استیم را تجربه کنند.

Run-Steam-games-on-Xbox-Series-X-bazi-psn.ir

افرادی که به پهنای باند کافی دسترسی دارند می توانند با استفاده از نسخه ی کرومیوم مرورگر اج بازی های انحصاری دیگر کنسول ها یا پی سی را روی کنسول خود تجربه کنند.

تجربه بازی های گوگل استیدیا یا فروشگاه اپیک گیمز برای کاربران ایکس باکس

کاربران ایکس باکس همچنین میتوانند سرویس هایی مثل گوگل استیدیا یا فروشگاه اپیک گیمز را در مرورگر اج کنسول اجرا و بازی های این دو پلتفرم را از طریق مرورگر بازی کنند.

اجرای بسیاری از بازی ها روی اپیک گیمز یا استیم به ماوس و صفحه کلید نیاز است و نسخه ی آزمایشی مرورگر کرومیوم اج فعلا تنها از کنترلر کنسول پشتیبانی می کند پس فعلا نمی توان همه ی بازی ها را با این روشِ جالب اجرا کرد.

انجام چنین کاری از سوی مایکروسافت چندان هم بعید نیست. طی سال‌های اخیر مدیر برند ایکس باکس یعنی فیل اسپنسر بارها تایید کرده که سعی دارد دسترسی به بازی‌ها را برای گیمرها آسان‌تر کند. در حال حاضر شما می‌توانید با خرید نسخه ایکس باکس یکی از بازی‌های مایکروسافت، آن را روی پلتفرم ویندوز هم تجربه کنید.

نحوه اجرای بازی های استیم روی ایکس باکس سری ایکس

برای اجرای بعضی از بازی‌ها، نمی‌توانید به‌صورت مستقیم آن‌را از استیم اجرا کنید، بلکه به سیستم شخص ثالثی مانند Parsec نیاز دارید که با استفاده از آن می‌توانید به رایانه‌ شخصی خود یا دیگران متصل شوید.

البته اولین انتخاب بسیاری از بازیکنان برای استریم، استفاده از سرویس Nvidia’s GeForce Now است، اما این برنامه هنوز از مرورگر Edge پشتیبانی نمی‌کند.

راه اندازی این مرورگر برای استریم بازی‌ها

  1. ابتدا نرم‌افزار کنترل از راه دوری (مانند Parsec) را روی رایانه‌ شخصی خود نصب کنید که قابلیت اتصال به سیستم از طریق مرورگر را نیز برای شما فراهم کند.
  2. سپس موس و کیبورد را با استفاده از کابل USB به کنسول خود متصل نمائید.
  3. مرورگر Microsoft Edge را باز کنید.
  4. حال از طریق مرورگر کنسول به رایانه شخصی خود متصل شوید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*